UNEC-də elmi tədqiqat işlərinə start verilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə “AzRe Təkrarsığorta” ASC arasında müqavilə imzalanıb. Sənədə əsasən, UNEC “Milli iqtisadiyyatın şaxələndirilməsi prosesinin tənzimlənməsində sığorta bazarının resurs potensialının artırılması prioritetləri” mövzusunda tədqiqat işini yerinə yetirəcək.
Layihənin məqsədi UNEC-in elmi potensialını tədqiqat işlərinə yönəltməklə ali təhsil ocağına əlavə vəsait cəlb etmək, professor-müəllim heyətinin sosial problemlərini həll etmək üçün əlavə tədbir görməkdir.
Tədqiqat işinin yerinə yetirilməsi üçün UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professor-müəllim heyətindən ibarət İcraçı Qrup yaradılıb. İcraçı Qrupa kafedranın müdiri, iqtisad elmləri doktoru Əvəz Ələkbərov rəhbərlik edəcək. Müqaviləyə əsasən, tədqiqat işi bir ay ərzində başa çatdırılacaq.

Scientific Research Works start at UNEC
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and “AzRe Reinsurance” OSC has signed a contract. According to the document UNEC will carry out the research work on “Improving Resource Potential of Insurance Market in the regulation process of diversification of Azerbaijan Economy”.
The goal of the project to attract additional funds for higher education institution focusing on research and to take further action to solve the teaching staff’s social problems.
An Executive Group consisting of academic staff of the UNEC Department of Finance and Financial Institutions was established for the implementation of the research work. The Executive Group is to be run by the Head of the Department, Dr of Economy Avaz Alakbarov. The research work will be completed by a month in accordance with the contract.