UNEC-də “Faşistin dosyesi”nin təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Faşistin dosyesi” filmi nümayiş olunub. Təqdimdən öncə UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru Elman Cəfərov  bildirib ki, filmin universitetdə nümayişinin əsas məqsədi ermənilərin tarix boyu Azərbaycan xalqına qarşı törətdikləri vəhşilikləri və soyqırım siyasətini gənclərə çatdırmaq, onları maarifləndirməkdən ibarətdir.
Sənədli film erməni terrorçu,  II Dünya müharibəsi dövründə Hitler Almaniyasına köçərək faşist ordusunun tərkibində “Erməni legionunun” yaradılmasında iştirak edən, eyni zamanda terrorçu “Seqakronutyun” təşkilatının yaradıcısı Qaregin Njdenin (Qaregin Yegişeviç Ter-Arutunyan) XX əsrin əvvəllərində dinc Azərbaycan türklərinə qarşı törətdiyi soyqırımdan bəhs edir.
Film tamaşaçıların böyük marağına səbəb olub.
“Faşistin dosyesi”nin elmi redaktoru millət məkili, professor Musa Qasımlı, layihə rəhbəri “Vətən uğrunda Şəhid Ailələri və Milli Qəhrəmanlar” ictimai birliyin sədri Zərifə Əsgərova, məsləhətçi Radə Abbas, rejissor Etibar Məmmədov, direktor Büllur Cavadqızıdır.

В UNEC состоялась презентация фильма «Досье фашиста»
В Азербайджанском государственном экономическом университете демонстрировался фильм «Досье фашиста». Вначале презентации директор Творческого центра UNEC Эльман Джафаров отметил, что основной целью демонстрации фильма в университете является доведение до молодежи учиненных армянами зверств над азербайджанским народом на протяжении истории  и политики геноцида.
Документальный фильм повествует о геноциде против мирных азербайджанских тюрков, учиненном в начале XX века армянским террористом, переехавшим в период  II Мировой войны в гитлеровскую Германию и участвовавшим в создании «Армянского легиона» в составе фашисткой армии, в то же время создателя террористской организации «Сегакронутьюн» Гарегине Нждене (Гарегин Егишевич Тер-Арутюнян).
Фильм вызвал большой интерес у зрителей.
Научный редактор фильма «Досье фашиста» депутат, профессор Муса Гасымлы, руководитель проекта председатель общественного объединения «Семьи шехидов и национальных героев» Зарифа Аскерова, консультант Рада Аббас, режиссер Этибар Мамедов, директор Бюллур Джавадгызы.