UNEC-də ingilis dili dərsi Ulu Öndərə həsr edilib
Mayın 10-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakultəsində ingilis dili dərsi Ulu Öndər HeydərƏliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr edilib.
Xarici dillər-2 kafedrasının müəllimi Nübar Tağıyeva tələbələrə Ümummilli Liderin həyatı və siyasi irsi haqqında məlumat verib, dahi rəhbərin ölkəmizin gələcəyi naminə gördüyü işlərdən, gənclərə göstərdiyi qayğıdan danışıb. N.Tağıyeva bildirib ki, məhz Ulu öndərin fəaliyyəti  nəticəsində Azərbaycan özünün geostrateji, iqtisadi və mədəni potensialından istifadə edərək Şərqlə Qərb arasında etibarlı körpü rolunu oynamaqla dünyanın ən dinamik inkişaf edən ölkələrindən birinə çevrilib.
I kurs tələbələri hazırladıqları slaydları təqdim edərək, Azərbaycanda müasir demokratik, hüquqi və dünyəvi dövlət quruculuğu, vətəndaş cəmiyyətinin təşəkkülü, milli-mənəvi dəyərlərə qayıdış, elmin, təhsilin, mədəniyyətin inkişafı yolunda Ulu Öndərin gördüyü işlərdən danışıblar.

Урок английского языка в UNEC посвящен Великому вождю
10 мая на факультете Финансов и бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведен урок английского языка, посвященный 93-й годовщине со дня рождения Великого вождя Гейдара Алиева.
Преподаватель кафедры Иностранных языков -2 Нубар Тагиева дала студентам информацию о жизни и политическом наследии Общенационального лидера, работах, проведенных гениальным руководителем для будущего развития нашей страны,  проявленной заботе о молодежи. Н.Тагиева отметила, что именно в результате деятельности Великого лидера Азербайджан, используя свой геостратегический, экономический и культурный потенциал, сыграл роль надежного моста между Востоком и Западом и превратился в одну из самых динамично развивающихся стран мира.
Представив разработанные слайды, студенты I курса рассказали о проделанных Великим вождем делах на пути  создания в Азербайджане современного демократического, правового и мирового государства, становления гражданского общества, возвращение к национально-духовным ценностям, развития науки, образования, культуры.