UNEC-də intellektual yarış: “Doğma dil”
Tələbələr arasında Azərbaycan mədəniyyəti, tarixi və incəsənətini təbliğ etmək məqsədilə təşkil olunan yarışma “Doğma dil” mövzusuna həsr edilib. Universitetin bütün fakültələrinin təmsil olduğu yarışda 17 komanda qələbə uğrunda bilik mübarizəsi aparıb. Tələbələrə Azərbaycan filmlərindən süjetlər nümayiş etdirilib, suallar verilib.
Gərgin və maraqlı keçən intellektual yarışın qalibi “Leqatus” komandası olub. II yerə “Generalissimus”, III yerə isə “Epsilon” komandası layiq görülüb.
Qalib komandalara kubok və hədiyyələr təqdim olunub.
“Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı Rus İqtisad Məktəbinin direktor müavini, dosent Anar Eyyubovun təşkilatçılığı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin dəstəyi ilə keçirilib.

Интеллектуальное соревнование в UNEC: «Родной язык»
Соревнование, организованное с целью пропаганды среди студентов культуры, истории и искусства Азербайджана, было посвящено  теме «Родной язык». На соревновании, на котором были представлены все факультеты университета, 17 команд вели борьбу за победу. Студентам демонстрировались сюжеты из азербайджанских фильмов, задавались вопросы.
Победительницей напряженного и интересного интеллектуального соревнования стала команда “Leqatus”. II места удостоена команда “Generalissimus”, а III  места команда “Epsilon”.
Командам-победительницам вручены кубок и подарки.
Интеллектуальное соревнование Что? Где? Когда? состоялось при организационной поддержке заместителя директора Русской экономической школы, доцента Анара Эюбова и Студенческого профсоюзного комитета.