UNEC-də intellektual yarış: “Doğma dil”
Tələbələr arasında Azərbaycan mədəniyyəti, tarixi və incəsənətini təbliğ etmək məqsədilə təşkil olunan yarışma “Doğma dil” mövzusuna həsr edilib. Universitetin bütün fakültələrinin təmsil olduğu yarışda 17 komanda qələbə uğrunda bilik mübarizəsi aparıb. Tələbələrə Azərbaycan filmlərindən süjetlər nümayiş etdirilib, suallar verilib.
Gərgin və maraqlı keçən intellektual yarışın qalibi “Leqatus” komandası olub. II yerə “Generalissimus”, III yerə isə “Epsilon” komandası layiq görülüb.
Qalib komandalara kubok və hədiyyələr təqdim olunub.
“Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı Rus İqtisad Məktəbinin direktor müavini, dosent Anar Eyyubovun təşkilatçılığı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin dəstəyi ilə keçirilib.

The intellectual competition at UNEC: “Native language”
The competition, organized among the students to promote the Azerbaijani culture, history and the art, was dedicated to the topic “Native language”. In the competition, where all the faculties of the university were presented, 17 teams competed for the victory in the knowledge competition. The students were shown the plot from the Azerbaijani movies and were asked the questions.
The winner of the intense and exciting intellectual competition was the team “Leqatus”. The II-nd place was awarded to team “Generalissimo”,  and the III-rd place to the team “Epsilon”.
The winning teams were presented the cup-prizes and the gifts.
The intellectual competition “What?Where?When?” was organized by the deputy director of the Russian Economics School, the associated professor Anar Eyyubov and  with the support of the Student Trade Union Committee.