UNEC-də interaktiv rus dili dərsi
İqtisadiyyat fakültəsində interaktiv metodlara əsaslanan rus dili dərsi keçirilib. İnteraktiv dərs “Qala” Dövlət Tarix-Etnoqrafiya Qoruğu və Arxeoloji-Etnoqrafik Muzey Kompleksində təşkil olunub. UNEC-in iqtisadiyyat və ekologiya ixtisası üzrə təhsil alan I kurs tələbələri burada bələdçi və turist qrupuna bölünüb. “Bələdçi” tələbələr “turistlərə” tarixi-mədəni abidələr və milli irs nümunələri haqqında rus dilində ətraflı məlumat veriblər.
Tələbələrə rus dilinin interaktiv üsulla tədrisinin məqsədi onların xarici dil baryerlərini aradan qaldırmaq və fənnin tədrisinin keyfiyyətinin yüksəldilməsidir.
Dərsi “Rus dili” kafedrasının müəllimləri Suad BabayevaSevinc Qayıbova və Aynur Musayeva keçiblər. Tələbələri dərs zamanı İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev və “Rus dili” kafedrasının müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva müşayiət edib.
“Rus dili” fənninin interaktiv tədrisi UNEC-in Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin dəstəyi və İqtisadiyyat fakültəsi Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Elşən Məmmədovun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

В UNEC интерактивный урок русского языка
На факультете Экономики проведен урок русского языка по интерактивному методу. Урок был организован в Государственном историко-этнографическом заповеднике и археолого-этнографическом музее «Гала».  Студенты I курса  UNEC, обучающиеся  по специальности экономики и экологии, разделись на две группы — гида  и туриста. Студенты-гиды дали подробную информацию на русском языке «туристам» об историко-культурных памятниках и образцах национального наследия.
Целью обучения студентов русскому языку интерактивным методом является устранение у них языкового барьера при изучении иностранного языка и повышение качества обучения дисциплине.
Урок провели преподаватели кафедры «Русский язык» Суад Бабаева, Севиндж Гаибова и Айнур Мусаева. Во время урока студентов сопровождали декан факультета Экономики, доцент Асиман Гулиев и заведующая кафедрой Русского языка, доцент Гюльнара Рзаева.
Интерактивное обучение дисциплине «Русский язык» состоялось при организационной поддержке Профсоюзного комитета и председателя Профсоюзного комитета факультета Экономики UNEC Эльшана Мамедова.