UNEC-də keçirilən beynəlxalq konfrans ciddi nəticələrlə yadda qaldı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Beynəlxalq iqtisadi və inzibati perspektivlər: Yeni regional baxışlar” mövzusunda beynəlxalq konfransa yekun vurulub. UNEC və Türkiyənin Süleyman Dəmirəl Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının iyirmi beşinci ildönümünə həsr edilib.
Konfrans 12 ölkənin 54 universitetindən 187 nümayəndə heyətini bir araya gətirmək, universitetlər arasında əlaqələri daha da genişləndirmək, dünyanın müxtəlif ölkələrindən gələn alimlərlə, iqtisadçılarla fikir mübadiləsi aparmaq, münasibətləri dərinləşdirmək kimi müsbət nəticələr verib. Tədbir, regionun elmi müzakirə mərkəzinə çevrilən, beynəlxalq tədbirlərə ev sahibliyi edə bilən universitet statusuna malik UNEC-də tətbiq olunan yeniliklərin nüfuzlu ali məktəblərin nümayəndələrinə, elm adamlarına, iqtisadçılara çatdırılması baxımından da yüksək dəyərləndirilib.
Konfrans çərçivəsində UNEC-lə Süleyman Dəmirəl Universiteti arasında Erasmus+ mübadilə proqramı barədə müzakirələr aparılaraq, magistratura pilləsində ikili diplom razılaşması əldə edilib.
Həmçinin UNEC-lə Uludağ Universiteti arasında maliyyə ixtisası üzrə ikili magistr diplomuna dair danışıqlar aparılıb və ilkin razılıq əldə edilib.
Sakarya Universiteti ilə də turizm və otelçilik ixtisası üzrə ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsi planlaşdırılıb.
Tədbir çərçivəsində may ayında təşkil olunacaq digər beynəlxalq konfransın UNEC-də keçirilməsi də qərara alınıb.

The International Conference held at UNEC will be remembered for the Significant Results
The International Conference on “International Economic and Administrative Perspectives: New Regional Visions” held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is completed. The event jointly organized by the Suleyman Demirel University of Turkey was dedicated to the 25th anniversary of the restoration of Azerbaijan’s state independence.
The conference gave positive results such as bringing together 187 delegations of 54 universities from 12 countries, further strengthening the ties among the universities, exchange of views with the scholars and economists come from different countries of the world and deepen the relations. The conference was also highly evaluated in terms of delivering the innovations applied at UNEC which has the status of the university become the center of scientific debates in the region and capable of hosting international events to the representatives of the influential higher education institutions and economists.
Negotiations on Erasmus+ Exchange Program were made between UNEC and the Suleyman Demirel University of Turkey and the agreement on dual diploma Graduate Program has been achieved within the conference.
In addition, the initial agreement on the dual diploma Graduate Program in Finance has been achieved between UNEC and the Uludagh University of Turkey.
The implementation of the double diploma programs in Tourism and Hotel Keeping was also planned with the Sakarya University.
Decision on the realization of the other international conference at UNEC in May has also been made within the event.