UNEC-də keçirilən beynəlxalq konfrans ciddi nəticələrlə yadda qaldı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Beynəlxalq iqtisadi və inzibati perspektivlər: Yeni regional baxışlar” mövzusunda beynəlxalq konfransa yekun vurulub. UNEC və Türkiyənin Süleyman Dəmirəl Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının iyirmi beşinci ildönümünə həsr edilib.
Konfrans 12 ölkənin 54 universitetindən 187 nümayəndə heyətini bir araya gətirmək, universitetlər arasında əlaqələri daha da genişləndirmək, dünyanın müxtəlif ölkələrindən gələn alimlərlə, iqtisadçılarla fikir mübadiləsi aparmaq, münasibətləri dərinləşdirmək kimi müsbət nəticələr verib. Tədbir, regionun elmi müzakirə mərkəzinə çevrilən, beynəlxalq tədbirlərə ev sahibliyi edə bilən universitet statusuna malik UNEC-də tətbiq olunan yeniliklərin nüfuzlu ali məktəblərin nümayəndələrinə, elm adamlarına, iqtisadçılara çatdırılması baxımından da yüksək dəyərləndirilib.
Konfrans çərçivəsində UNEC-lə Süleyman Dəmirəl Universiteti arasında Erasmus+ mübadilə proqramı barədə müzakirələr aparılaraq, magistratura pilləsində ikili diplom razılaşması əldə edilib.
Həmçinin UNEC-lə Uludağ Universiteti arasında maliyyə ixtisası üzrə ikili magistr diplomuna dair danışıqlar aparılıb və ilkin razılıq əldə edilib.
Sakarya Universiteti ilə də turizm və otelçilik ixtisası üzrə ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsi planlaşdırılıb.
Tədbir çərçivəsində may ayında təşkil olunacaq digər beynəlxalq konfransın UNEC-də keçirilməsi də qərara alınıb.

Состоявшаяся в UNEC международная конференция запомнилась серьезными результатами
Подведены итоги состоявшейся в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) международной конференции «Международные экономические и административные перспективы:  Новые региональные взгляды». Мероприятие, состоявшееся при организационной поддержке  UNEC и Турецкого университета имени Сулеймана Демиреля, посвящено двадцать пятой годовщине восстановления независимости Азербайджанской Республики
Конференция дала такие положительные результаты как сплочение 187 делегации из 54 университетов 12 стран, расширение отношений между университетами, проведение обмена мнениями с учеными, экономистами, прибывшими из разных стран, углубление отношений. Мероприятие было высоко оценено также с точки зрения доведения до сведения представителей, ученых, экономистов престижных высших школ новшеств, применяемых в UNEC, превратившегося  в центр научного обсуждения региона, владеющего статусом оказания гостеприимства международным мероприятиям.
В рамках конференции прошли обсуждения по программе обмена Erasmus+ между UNEC и университетом имени Сулеймана Демиреля, достигнуто соглашение о двойном дипломе на ступени магистратуры. Также прошли обсуждения и достигнуто первое соглашение о двойном дипломе по специальности финансы между UNEC и университетом Улудаг.
Планируется осуществление программы двойного диплома по специальности туризм и отельное дело с университетом Сакарья.
В рамках мероприятия было принято решение о проведении в  мае месяце в UNEC других международных конференций.