UNEC-də “Lingo Gladius” layihəsinin seçim turu keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı və “Reduco” Tədris  Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə “Linguo Gladius” layihəsinin seçim turu keçirilib. Seçim turu ingilis dili bilikləri və ümumi dünyagörüşü ilə bağlı hər birində 10 sual olmaqla 4 mərhələdən ibarət olub. Yarışda iştirak edən 19 komanda arasında gərgin keçən mübarizənin sonunda ən çox xal qazanan 4 komanda layihənin final mərhələsinə vəsiqə qazanıb:
1. APORİA (29 xal)
2. Venera (27 xal)
3. RENİRA (26 xal)
4. Gambatte (26 xal)
Layihənin final mərhələsi martın 7-də keçiriləcək. Final mərhələsində komandaların iştirakçıları yarışa fərdi şəkildə qoşulacaq. İştirakçılar işgüzar və gündəlik həyatda ingilis dilinin rolu mövzusunda təqdimat hazırlayacaqlar.

Selection Round of the Project “Linguo Gladius” held at UNEC
The selection round of the Project organized by the Public Association of “Support to Economist Students’ Scientific Activities” and partnership of “Reduco” Training Center “Linguo Gladius” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The selection consisted of 4 stages with 10 questions in each on English and overview. At the end of tense competition among 19 teams 4 teams have gained to compete in the final in accordance with their results:
1. APORIA (29 points)
2. Venera (27 points)
3. RENIRA (26 points)
4. Gambatte (26 points)
The final of the Project is to be held on March 7. The participants of the teams will join the final stage individually. They will prepare presentations on the role of the English Language in our business and daily life.