UNEC-də “Lingo Gladius” layihəsinin seçim turu keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı və “Reduco” Tədris  Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə “Linguo Gladius” layihəsinin seçim turu keçirilib. Seçim turu ingilis dili bilikləri və ümumi dünyagörüşü ilə bağlı hər birində 10 sual olmaqla 4 mərhələdən ibarət olub. Yarışda iştirak edən 19 komanda arasında gərgin keçən mübarizənin sonunda ən çox xal qazanan 4 komanda layihənin final mərhələsinə vəsiqə qazanıb:
1. APORİA (29 xal)
2. Venera (27 xal)
3. RENİRA (26 xal)
4. Gambatte (26 xal)
Layihənin final mərhələsi martın 7-də keçiriləcək. Final mərhələsində komandaların iştirakçıları yarışa fərdi şəkildə qoşulacaq. İştirakçılar işgüzar və gündəlik həyatda ingilis dilinin rolu mövzusunda təqdimat hazırlayacaqlar.

В UNEC состоялся выборочный тур проекта “Lingo Gladius”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при организации Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов» и партнерстве Учебного центра “Reduco” состоялся выборочный тур проекта “Linguo Gladius”. Выборочный тур состоял из 4-х этапов в каждой по 10 вопросов на знание английского языка и на общее мировоззрение. Среди 19 команд, участвующих на соревновании, в конце напряженной борьбы 4 команды, набравшие наибольшее число очков, завоевали лицензию на финальный этап проекта:
• APORİA (29 очков)
• Venera (27 очков)
• RENİRA (26 очков)
• Gambatte (26 очков )
Финальный этап проекта состоится 7 марта. На финальном этапе участники включатся в соревнование в индивидуальном порядке. Участники подготовят презентацию на тему роль английского языка в деловой и повседневной жизни.