UNEC-də möhtəşəm Novruz şənliyi keçirilib
Xalqımızın milli-mənəvi dəyərlərini, adət-ənənələrini özündə yaşadan Novruz bayramı münasibətilə təşkil olunan şənliyin açılışında çıxış edən tələbələrlə iş üzrə prorektor dosent Səadət Qəndilova universitetin kollektivini təbrik edərək, onlara xoş arzularını çatdırıb.
UNEC Həmkarlar İttifaqı Komitəsi, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən bayram şənliyində universitetin həyətində Novruz atributlarndan ibarət guşələr yaradılıb, Dizayn Məktəbinin tələbələrinin baharın gəlişinə, Novruz adət-ənənələrinə həsr etdikləri rəsm əsərləri nümayiş olunub.
Yaradıcılıq Mərkəzinin vokal, istrumental orkestr, rəqs dərnəklərinin üzvləri olan istedadlı tələbələr bayram əhval-ruhiyyəli musiqi nömrələri ilə iştirakçılara xoş anlar yaşadıb.
Tələbələr Novruzun rəmzi olan bayram tonqalının ətrafında “Yallı” gedərək, birlik nümayiş etdiriblər.
Novruz bayramının məşhur personajları olan kosa ilə keçəlin Novruz səhnəcikləri şənliyinə xüsusi rəng qatıb.

В UNEC состоялось грандиозное празднование Новруза
Выступившая на открытии торжества, организованного по случаю праздника Новруз, сохраняющего национально-нравственные ценности и традиции нашего народа, доцент Саадат Гандилова поздравила коллектив университета и передала им добрые пожелания.
На торжественном празднике, организованном Профсоюзным комитетом, Студенческим профсоюзным комитетом и Творческим центром UNEC, во дворе университета были созданы уголки с атрибутами Новруза, а также демонстрировались картины студентов Школа дизайна, посвященные приходу весны и традициям Новруза.
Талантливые студенты, члены вокально-инструментального оркестра и танцевальных кружков Творческого центра развлекали участников праздничными музыкальными номерами.
Студенты продемонстрировали единство, приплясывая «Ялы» вокруг праздничного костра, который является символом Новруза.
В рамках проекта «Китаб ат!», традиционно проводимого UNEC каждый праздник Новруз, студентам были подарены книги Библиотечно-информационным центром.