UNEC-də Novruz: müsabiqə, yarış
Tədbirdən öncə rektor, professor Ədalət Muradov bayram tonqalını alovlandırıb. UNEC-in üçüncü tədris binasında qeyd olunan şənlikdə universitetin professor-müəllim heyəti və tələbələri bayram münasibətilə təbrik edən Ə.Muradov Novruz bayramını birlik, mənəvi saflıq, barışıq, təbiətin oyanışı kimi xarakterizə edib. Azərbaycan dövlətinin milli dəyərlər və milli ənənələlər üzərində qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Rektor Əmtəəşünaslıq fakültəsinin yerləşdiyi üçüncü tədris binasının yerləşdiyi ərazidə yaxın gələcəkdə ən müasir standartlara cavab verən təhsil kompleksi tikiləcəyini bildirib.
Sonra fakültələr arasında xonça müsabiqəsi, güləş yarışı keçirilib. Əcnəbi tələbələrin ifasında Azərbaycan musiqiləri səsləndirilib. Kommersiya fakültəsinin tələbələrinin ifasında səhnəciklər göstərilib.
Novruz müsabiqəsinin qalibi Əmtəəşünaslıq fakültəsi olub. II yerə Texnologiya və dizayn, III yerə isə Kommersiya fakültəsi layiq görülüb.

Novruz at UNEC: Competition, racing
Before the event Rector, Professor Adalat Muradov has ignited the bonfire of the celebration. Congratulating the academic and student staffs of UNEC on the occasion of Novruz Holiday, A.Muradov has characterized Novruz as a unity, moral purity, peace and an awakening of nature; noted the State of Azerbaijan is based on national values and national traditions. Rector said that the modern educational complex which will meet up-to-date standards will be constructed in the near future in the territory of the third academic building-School of Commodity Research of the University.
Afterwards khoncha competition and the competition of wrestling have taken place. Azerbaijan songs have been sounded by the overseas students. Performances by the students of the School of Commerce have also been demonstrated.
The winner of Novruz racing became the School of Commodity Research. The School of Technology and Design became II and the Commerce III.