UNEC-də qış imtahan sessiyası davam edir: Valideynlər müşahidəçi qismində
UNEC-də 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası davam edir. Yanvarın 16-da ictimaiyyətə açıq keçirilən imtahanların gedişini valideynlər də müşahidə ediblər. Biznes və menecment fakültəsində test üsulu ilə keçirilən imtahanlarda iştirak edən valideynlər övladları ilə yanaşı, digər tələbələrin də imtahan prosesini yaxından izləyiblər.
Sonra valideynlər UNEC-də yaradılan “Qərargah”ın fəaliyyəti ilə tanış olub, Apellyasiya komissiyasın iş prinsipləri ilə maraqlanıblar.
Valideynlər fakültə dekanlığında tələbələrə yaradılan şəraitdən razı qaldıqlarını bildirərək, UNEC-də təhsilin səviyyəsinin günü-gündən yüksəldiyini qeyd ediblər. Tələbələrin imtahana hazırlaşarkən sinaqimtahanı.net “Özünü sına” onlayn sınaq imtahan portalından faydalandıqlarını xüsusi vurğulayıblar. Valideynlər UNEC-də tələbə biliyinin obyektiv və şəffaf qiymətləndirilməsi üçün atılan addımları müsbət hal kimi dəyərləndiriblər.
Fakültədə valideynlərin təklifləri dinlənilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Fakültə dekanı dos. Mirağa Əhmədov bildirib ki, 2016/17-ci tədris ilindən UNEC-də dərs prosesi də ictimaiyyətə açıq keçirilir. Valideynlər istənilən vaxt övladlarının dərsində və yaxud imtahanlarında iştirak edərək, öz fikirlərini universitet rəhbərliyinə bildirə bilərlər: “Təhsilin keyfiyyətini daha da yüksəltmək üçün sizin fikriniz bizim üçün hər zaman gərəklidir”.

Winter Exam Session is in progress at UNEC: Parents are observers
Winter Exam Session of 2016/2017 academic year is in progress at UNEC. Parents observed the course of exams held open to public on January 16. Attending the test method of exams held in the School of Business and Management, parents followed the process of exams taken by their children and other students.
Afterwards, the parents got acquainted with the activity of the “Headquarters” established at UNEC. They were interested in work principle of Appeals Commission.
Parents expressed their satisfaction of the condition created for the students at the Dean’s office. They noted that the level of education rises day by day at UNEC. They especially highlighted that the students are benefitting from the online trial test portal sinaqimtahani.net “Test Yourself”. The parents appreciated the steps taken to ensure the transparency and objectivity of the assessment of students’ knowledge as a positive case.
The parents’ proposals have also been heard in the faculty; their questions were responded. The School Dean, Associate Professor Miragha Ahmadov said the teaching process from the academic year 2016/2017 is being held open to public at UNEC. Parents are free to attend their children’s lessons or exams and notify the opinions to university: “Your opinion is very important for us to improve the quality of education”.