UNEC-də qış imtahan sessiyası davam edir: Valideynlər müşahidəçi qismində
UNEC-də 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası davam edir. Yanvarın 16-da ictimaiyyətə açıq keçirilən imtahanların gedişini valideynlər də müşahidə ediblər. Biznes və menecment fakültəsində test üsulu ilə keçirilən imtahanlarda iştirak edən valideynlər övladları ilə yanaşı, digər tələbələrin də imtahan prosesini yaxından izləyiblər.
Sonra valideynlər UNEC-də yaradılan “Qərargah”ın fəaliyyəti ilə tanış olub, Apellyasiya komissiyasın iş prinsipləri ilə maraqlanıblar.
Valideynlər fakültə dekanlığında tələbələrə yaradılan şəraitdən razı qaldıqlarını bildirərək, UNEC-də təhsilin səviyyəsinin günü-gündən yüksəldiyini qeyd ediblər. Tələbələrin imtahana hazırlaşarkən sinaqimtahanı.net “Özünü sına” onlayn sınaq imtahan portalından faydalandıqlarını xüsusi vurğulayıblar. Valideynlər UNEC-də tələbə biliyinin obyektiv və şəffaf qiymətləndirilməsi üçün atılan addımları müsbət hal kimi dəyərləndiriblər.
Fakültədə valideynlərin təklifləri dinlənilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Fakültə dekanı dos. Mirağa Əhmədov bildirib ki, 2016/17-ci tədris ilindən UNEC-də dərs prosesi də ictimaiyyətə açıq keçirilir. Valideynlər istənilən vaxt övladlarının dərsində və yaxud imtahanlarında iştirak edərək, öz fikirlərini universitet rəhbərliyinə bildirə bilərlər: “Təhsilin keyfiyyətini daha da yüksəltmək üçün sizin fikriniz bizim üçün hər zaman gərəklidir”.

В UNEC продолжается зимняя экзаменационная сессия: родители в качестве наблюдателей
В UNEC продолжается зимняя экзаменационная сессия  2016/17 учебного года. За процессом экзаменов, состоявшихся 16 января, наблюдали родители. На тестовых экзаменах, состоявшихся на факультете Бизнеса и менеджмента, родители наблюдали за процессом экзаменов своих детей и других студентов.
Затем родители ознакомились с деятельностью созданной  в  UNEC «Горячей линии», поинтересовались с принципом работы  Апелляционной комиссии.
Родили выразили удовлетворение по поводу созданных для студентов условий в деканате факультета, отметили о повышении уровня образования в UNEC с каждым днем. Особо отметили о том, как студенты при подготовке к экзаменам пользовались порталом испытательного экзамена «Испытай себя» онлайн sinaqimtahanı.net. Родители положительно оценили шаги, предпринятые в UNEC в направлении объективной и прозрачной оценки знаний студентов.
На факультете были выслушаны предложения родителей, интересующие их вопросы были освещены. Декан факультета Мирага Ахмедов отметил, что с 2016/17 учебного года учебный процесс в UNEC также проходит открыто для общественности. Родители в любое время могут присутствовать на занятиях или экзаменах своих детей, а затем выразить свое мнение руководству университета: «Для повышения уровня образования ваше мнение очень важно для нас».