UNEC tələbələrinə gələcəyin iş yerini indidən seçmə imkanı yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) tələbələrə nəzəriyyə ilə təcrübəni birləşdirmək və karyera qurmaları üçün növbəti imkanı yaradıb. Əmtəəşünaslıq fakültəsinin tələbələri bu dəfə “ALYANS TEXTİL MMC” müəssisəsindəki istehsal prosesi ilə yaxından tanış olublar.
İnformasiya turunda tələbələr müəssisənin fəaliyyəti, istehsal edilən məhsullar, onların çeşidi, tətbiq edilən müasir avadanlıqlar,tikili malların istehsal texnologiyasının keyfiyyətə təsiri barədə ətraflı məlumat alıblar.
Tədbirdə fakültə ilə “ALYANS TEXTİL MMC” arasında əlaqələrin daha da genişləndirilməsi, təcrübə mübadiləsinin perspektiv istiqamətləri barədə müzakirələr aparılıb.
Sonda müəssisədə gənclərə yaradılan karyera imkanları barədə tələbələrin ünvanladığı suallar cavablandırılıb.

UNEC Students were provided with the opportunity of choosing their workplace in advance
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) provides students with the opportunity to combine theory with practice and to establish a career. This time students of the Faculty of Commodity Research were familiarized with the production process of “ALLIANCE TEXTILE Ltd”.
Students were in detail provided with the information about the enterprise’s activity, goods produced, their rage, applied modern equipment impact of know- how to the quality of goods.
Discussions on further expanding relations and prospects of exchange of experiences between the faculty and “ALLIANCE TEXTILE Ltd” were made at the event.
Students’ questions on the career opportunities created for youth were answered at the end of the tour.