UNEC tələbələrinə gələcəyin iş yerini indidən seçmə imkanı yaradılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) tələbələrə nəzəriyyə ilə təcrübəni birləşdirmək və karyera qurmaları üçün növbəti imkanı yaradıb. Əmtəəşünaslıq fakültəsinin tələbələri bu dəfə “ALYANS TEXTİL MMC” müəssisəsindəki istehsal prosesi ilə yaxından tanış olublar.
İnformasiya turunda tələbələr müəssisənin fəaliyyəti, istehsal edilən məhsullar, onların çeşidi, tətbiq edilən müasir avadanlıqlar,tikili malların istehsal texnologiyasının keyfiyyətə təsiri barədə ətraflı məlumat alıblar.
Tədbirdə fakültə ilə “ALYANS TEXTİL MMC” arasında əlaqələrin daha da genişləndirilməsi, təcrübə mübadiləsinin perspektiv istiqamətləri barədə müzakirələr aparılıb.
Sonda müəssisədə gənclərə yaradılan karyera imkanları barədə tələbələrin ünvanladığı suallar cavablandırılıb.

Cтудентам UNEC создана возможность выбора будущего места работы сегодня
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) предоставляет студентам очередную возможность, объединив теорию и практику, построить карьеру. Студенты товароведного факультета в этот раз близко ознакомились с производственным процессом предприятия “ALYANS TEXTİL MMC”.
На информационном туре студенты получили подробную информацию о деятельности предприятия, о производимой продукции, их ассортиментом, применяемом современном оборудовании, о влиянии строительных товаров на качество производственной технологии.
В конце между факультетом и “ALYANS TEXTİL MMC” были проведены дискуссии о расширении связей, перспективных направлениях обмена практикой, а также были освещены вопросы студентов о возможностях карьеры, созданные для молодежи на предприятии.