UNEC tələbələri: “Narkomaniyaya yox deyək”
Aprelin 26-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) gənclərdə sağlam həyat tərzinin təbliği və onların narkomaniyaya qarşı  mübarizədə maarifləndirilməsi məqsədilə “Narkomaniyaya yox deyək” mövzusunda tədbir keçirilib.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova narkotiklərin insan orqanizminə, sağlamlığa vurduğu zərərlərdən, ümumilikdə cəmiyyətdə törətdiyi sosial bəlalardan danışıb və tələbələri narkomaniyaya qarşı mübarizədə fəal olmağa səsləyib.
Bakı şəhəri Baş Polis İdarəsinin Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin rəisi, polkovnik Zaur Fətəliyev narkotik vasitələrdən istifadənin insanlara, gənclərə vurduğu fiziki, maddi və mənəvi zərərlərdən danışıb. Narkomaniya və siqaret çəkmək kimi vərdişlərə yiyələnmənin mənfi təsirlərini diqqətə çatdıran Z.Fətəliyev,  narkotikin insan həyatını necə məhv etməsi haqqında tələbələri məlumatlandırıb.
Bakı şəhər 33-cü polis bölməsinin rəisi, polkovnik-leytenant Tuncay Abbasov narkomaniya ilə mübarizə, bu sahədə görülən işlər və statistik göstəriciləri təhlil edib. Narkomaniyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsi, bu xəstəliyə düçar olan şəxslərin müalicə edilməklə sağlam həyata qaytarılmasının daim diqqət mərkəzində olduğunu vurğulayıb. T.Abbasov gənclərin asudə vaxtlarını səmərəli keçirməsi üçün onların mütaliəyə daha da çox vaxt ayırmalarını tövsiyə edib.

Студенты UNEC: “Скажем наркомании нет”
26 апреля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) с целью пропаганды здорового образа жизни среди молодежи и просветительства в борьбе против наркомании проведено мероприятие на тему «Скажем наркомании нет».
Проректор по работе со студентами UNEC Саадат Гандилова рассказала о факторах риска, создаваемых наркоманией для организма и здоровья человека, в целом о социальных несчастьях, причиненных  обществу и призвала студентов быть активными в борьбе против наркомании.
Начальник главного управления полиции по борьбе с наркотиками города Баку, полковник Заур Фаталиев рассказал о физических, материальных и моральных ущербах, причиненных наркотиками людям, молодежи. Говоря о вредных  привычках наркомании и курения, З.Фаталиев информировал студентов о том, насколько пагубно действует на жизнь человека использование наркотиков.
Начальник 33-го полицейского отдела милиции города Баку, полковник-лейтенант Тунджай Аббасов  рассказал о борьбе с наркоманией, проделанных работах в этом направлении и статистических показателях. Он подчеркнул, что постоянно в центре внимания находятся вопросы усиления борьбы с наркоманией, излечении подверженных этой болезни больных и возвращении их к здоровой жизни. Для плодотворного проведения молодежью свободного времени Т.Аббасов посоветовал уделить больше времени чтению.