UNEC tələbələri: “Narkomaniyaya yox deyək”
Aprelin 26-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) gənclərdə sağlam həyat tərzinin təbliği və onların narkomaniyaya qarşı  mübarizədə maarifləndirilməsi məqsədilə “Narkomaniyaya yox deyək” mövzusunda tədbir keçirilib.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova narkotiklərin insan orqanizminə, sağlamlığa vurduğu zərərlərdən, ümumilikdə cəmiyyətdə törətdiyi sosial bəlalardan danışıb və tələbələri narkomaniyaya qarşı mübarizədə fəal olmağa səsləyib.
Bakı şəhəri Baş Polis İdarəsinin Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin rəisi, polkovnik Zaur Fətəliyev narkotik vasitələrdən istifadənin insanlara, gənclərə vurduğu fiziki, maddi və mənəvi zərərlərdən danışıb. Narkomaniya və siqaret çəkmək kimi vərdişlərə yiyələnmənin mənfi təsirlərini diqqətə çatdıran Z.Fətəliyev,  narkotikin insan həyatını necə məhv etməsi haqqında tələbələri məlumatlandırıb.
Bakı şəhər 33-cü polis bölməsinin rəisi, polkovnik-leytenant Tuncay Abbasov narkomaniya ilə mübarizə, bu sahədə görülən işlər və statistik göstəriciləri təhlil edib. Narkomaniyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsi, bu xəstəliyə düçar olan şəxslərin müalicə edilməklə sağlam həyata qaytarılmasının daim diqqət mərkəzində olduğunu vurğulayıb. T.Abbasov gənclərin asudə vaxtlarını səmərəli keçirməsi üçün onların mütaliəyə daha da çox vaxt ayırmalarını tövsiyə edib.

On April 26 event on “Say no to Drug Addiction” has been held Azerbaijan State University of Economics (UNEC) in order to promote healthy lifestyle among young people and to educate them in the fight against drug addiction.
The Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs Saadat Gandilova has spoken about the harms on the human organism, damages caused to health and generally disasters committed by to society and urged the students to be active in counting against drug addiction.
The Drug Enforcement Department Officer of Baku City Central Police Department, Colonel Zaur Fataliyev has talked about the damages of drugs hit to people, physical, material and moral harms to young people. Drawing to attention the negative effects of smoking and drug abuse, Z. Fataliyev informed the students about how the narcotic destroys the human life.
The Chief of Baku City 33rd Police Department, Lieutenant- Colonel Tunjay Abbasov has analyzed the struggle with drug abuse, work done in this field and statistical indicators. He has emphasized the strengthening the fight against drug addiction, treatment of persons suffering from the disease to be on the spotlight with the return of a healthy life. T.Abbasov has given recommendations for spending more time in reading and assignment of spare time.