UNEC-də TGT-yə yeni sədr seçildi
Oktyabrın 4-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) VII hesabat-seçki konfransı keçirilib. Konfransda universitetin professor-müəllim heyəti və tələbələrlə birlikdə millət vəkili, idarə və təşkilat rəhbərləri də iştirak ediblər.
Konfransda TGT sədri Yusif Məmmədzadə bir illik fəaliyyəti barədə hesabat verib. UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova TGT-nin bir il ərzində gördüyü işləri yüksək qiymətləndirib. Bildirib ki, təşkilata üzv olan tələbələr, TGT könüllüləri universitetin bütün tədbirlərində aktiv olublar, eləcə də universitetlərarası yarış və müsabiqələrdə UNEC-i layiqincə təmsil ediblər. S.Qəndilova seçkilər barədə də məlumat verib. TGT sədrliyinə namizədlərin tələbələr tərəfindən müəyyən edildiyini qeyd edib.
Konfransda çıxış edən Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının sədri Şahin İsmayılov ölkədə aparılan gənclər siyasətinin əhəmiyyətindən danışıb. UNEC gənclərinin hər zaman ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak etdiyini vurğulayıb. TGT-nin ötən dövr ərzindəki fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin rəisi Raqif Abbasov Azərbaycanda gənclər siyasətinə xüsusi önəm verildiyini qeyd edib. Bildirib ki, ölkənin elə bir sahəsi yoxdur ki, orda gənclər təmsil olunmasın.
Sonra “İlin ən yaxşı TGT-çisi” (Abdullayeva Cəmilə), “İlin ən yaxşı fakültəsi” (Biznes və menecment), “İlin ən yaxşı tələbə layihəsi” (UNEC TGT CUP 2015) nominasiyaları üzrə diplomlar təqdim edilib.
Sonda səsvermə yolu ilə UNEC TGT-nin yeni sədrinin seçkisi keçirilib. TGT-nin İdarəetmə Şurasının səs çoxluğu ilə Rəsul Həşimov UNEC TGT-nin yeni sədri seçilib.

The new SYO Chairman was chosen
The VII report- election conference was held by the Student Youth Organization of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 4th. Along with university’s academic and students staffs Members of the Parliament, Heads of organization also attended the conference.
In the conference the SYO Chairman Yusif Mammadzade made a report on his performances within a year. UNEC’s Vice-rector on Students Affairs Saadat Gandilova highly appreciated the affairs done by the TYO. She said the members and the volunteers of the SYO were very active in all the events of the university; they represented our university in the interuniversity competitions as well. She also informed that the candidates for SYO Chairman were determined by the students.
Member of the Parliament, Chairman of the Student Youth Organizations’ Union of the Republic of Azerbaijan Shahin Ismayilov spoke about the importance of youth policy held in the country. He emphasized that UNEC’s youth always take active part in the public and political life of the country. He highly evaluated the SYO’s performance for the next period.
The Chief of Baku City Youth and Sports Department Ragif Abbasov said that the youth policy is of great importance in Azerbaijan. He pointed that there is not any field where the youth is not represented.
Afterwards, diplomas on the nominations “the best SYO member of the year” (Abdullayeva Jamila), “the best faculty of the year” (Business and Management), “the best student project of the year” (UNEC SYO Cup 2015) were awarded.
The election of the SYO Chairman was held in the end by voting. Rasul Hashimov was elected UNEC SYO Chairman with the majority of voices of the SYO Executive Board.