UNEC-də vergi sahəsinə dair dərslik, dərs vəsaiti, təlim materialları və fənn proqramlarının hazırlığı üzrə məsləhətləşmələrə başlanılıb.
İlk müzakirədə UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsi ilə “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının rəhbərliyi ilə yanaşı, Vergilər Nazirliyi və nazirliyin Tədris Mərkəzinin əməkdaşları iştirak edib. Fikir mübadiləsinə vergi üzrə mütəxəssis hazırlayan digər ali məktəblərin – Kooperasiya Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Bakı Biznes Universiteti, Azərbaycan Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının da nümayəndələri də qatılıblar.
Görüşdə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı, dosent Gəray Musayev birgə fəaliyyət üçün koordinasiya qrupunun yaradılmasını təklif edib. UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının dosenti, eyni zamanda Vergilər Nazirliyinin əməkdaşı  Ramiz Məhərrəmovun koordinatorluğu ilə fəaliyyət qrupu  yaradılıb. Qrup 10 gün müddətində məsləhətləşmələr apararaq fəaliyyət üçün istiqamət planını hazırlayacaq. Plan hazır olduqdan sonra müzakirələr davam etdiriləcək.

В UNEC начались консультации по разработке учебных пособий по налогам
В UNEC начинаются консультации по разработке учебников, учебных пособий, учебных материалов и программ дисциплины в налоговой сфере.
В первом обсуждении наряду с факультетом Финансов и бухгалтерии и заведующим кафедрой «Финансы и финансовые институты» UNEC участвовали сотрудники Министерства налогов  Учебного центра министерства. К обмену мнениями присоединились представители других высших учебных заведений, готовящих специалистов по налогам – Кооперативный университет, Азербайджанский университет туризма и менеджмента, Бакинский университет бизнеса, университет Азербайджан, Азербайджанский технический университет, Азербайджанская академия труда и социальных отношений.
На встрече декан факультета Финансов и бухгалтерии, доцент Герай Мусаев предложил создать координационную группу для совместной деятельности. Под координаторством  доцента кафедры «Финансы и финансовые институты» UNEC, в то же время сотрудника Министерства налогов Рамиза Магеррамова создана группа деятельности.  Группа, ведя консультации в течение 10 дней, разработает план деятельности.  После разработки плана будут продолжены обсуждения.