UNEC-də YAP-ın yaradılmasının 24 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib
Noyabrın 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Yeni Azərbaycan Partiyasının yaradılmasının 24 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan YAP Səbail rayon təşkilatının Qadınlar Şurasının sədri, YAP UNEC ilk ərazi təşkilatının sədr müavini, universitetin Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktor müavini Təranə Kərimova partiyanın keçdiyi yola qısa nəzər salıb. Bildirib ki, hakim partiya Azərbaycan tarixinin son dərəcə ağır və keşməkeşli günlərində, ölkənin ağır sınaqlara məruz qaldığı bir dövrdə Azərbaycan ziyalılarının təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə yaranıb. T.Kərimova yarandığı vaxtdan ölkənin ictimai-siyasi həyatına həlledici təsir göstərən hakim partiyanın qurucusunun dünya miqyaslı siyasətçi, Azərbaycan xalqının inandığı və sevdiyi dahi bir şəxsiyyətin olmasının bu prosesdə mühüm və əhəmiyyətli rol oynadığını vurğulayıb.
YAP UNEC ilk ərazi təşkilatı İdarə Heyətinin üzvü, universitetin Daxili audit şöbəsinin müdiri Hikmət Babayev Yeni Azərbaycan Partiyasının ümummilli partiya olduğunu, bugün bu şərəfin və qürurun hər kəs tərəfindən yaşandığını qeyd edib. YAP-ın təkcə partiya üzvlərinin deyil, həm də qəlbi hər zaman vətənə sədaqət, sevgi ilə dolu olan hər kəsin partiyası olduğunu bildirib.
Tədbirdə “91-lər”in tanınmış ziyayılarından YAP Səbail rayon təşkilatı idarə heyətinin üzvləri – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin professoru Vilayət Əliyev və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin professoru Hacan Hacıyev də çıxış edib. Ziyalılar YAP-ın Azərbaycanda siyasi əqidənin əsasını qoyduğunu, təsis olunduqdan sonra bütün  siyasi qüvvələri birləşdirdiyini, ölkədə siyasi stabillik yaratdığını, ölkəni çətin dövrlərdə parçalanmadan xilas etdiyini və ölkəmizin inkişafına misilsiz töhfə verdiyini qeyd ediblər. Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan uğurlu inkişaf strategiyasının hazırda cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən məqsədyönlü şəkildə davam etdiyini bildiriblər.

Event dedicated to the24th Anniversary of the Establishment of NAP held at UNEC
Event dedicated to the 24th anniversary of the establishment of New Azerbaijan Party has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on November 21.
Making an opening speech Chairman of Women’s Council of NAP Sabail district organization, Deputy Chairman of NAP UNEC territorial organization, Deputy Director of the University Center for Distance, Part-time and Secondary Education Tarana Kerimova had a brief look at the way made by the party. She said the ruling party was formed with Azerbaijan intelligence’s initiative during the period when the country had suffered severe trials. T.Kerimova stressed the decisive impact on the country’s socio-political life the existence of the founder of the ruling party, world famous politician who played important and significant in the process.
Member of the Executive Board of NAP UNEC first territorial organization, Director of the university’s International Audit Hikmet Babayev noted that NAP is a national party and therefore everyone is proud today. He said it is not only the NAP members’ party, but also of the people whose souls are filled with love and loyalty to Motherland.
Well-known intelligence of the 91s, Members of the NAP Sabail district organizations Executive Board-Professor of Azerbaijan State Pedagogical University Vilayat Aliyev and Professor of Azerbaijan State University of Oil and Industry Hacan Haciyev made speeches within the event.
The intellectuals noted the NAP laid the foundation of political belief in Azerbaijan, united all political forces after the establishment, created political stability in the country and protected our country from the collapse during the difficult times and made unparalleled contribution to the development of our country. They emphasized that the successful development strategy founded by the Great Leader Heydar Aliyev is being continued by the President Ilham Aliyev deliberately.