UNEC-də YAP-ın yaradılmasının 24 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib
Noyabrın 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Yeni Azərbaycan Partiyasının yaradılmasının 24 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan YAP Səbail rayon təşkilatının Qadınlar Şurasının sədri, YAP UNEC ilk ərazi təşkilatının sədr müavini, universitetin Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktor müavini Təranə Kərimova partiyanın keçdiyi yola qısa nəzər salıb. Bildirib ki, hakim partiya Azərbaycan tarixinin son dərəcə ağır və keşməkeşli günlərində, ölkənin ağır sınaqlara məruz qaldığı bir dövrdə Azərbaycan ziyalılarının təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə yaranıb. T.Kərimova yarandığı vaxtdan ölkənin ictimai-siyasi həyatına həlledici təsir göstərən hakim partiyanın qurucusunun dünya miqyaslı siyasətçi, Azərbaycan xalqının inandığı və sevdiyi dahi bir şəxsiyyətin olmasının bu prosesdə mühüm və əhəmiyyətli rol oynadığını vurğulayıb.
YAP UNEC ilk ərazi təşkilatı İdarə Heyətinin üzvü, universitetin Daxili audit şöbəsinin müdiri Hikmət Babayev Yeni Azərbaycan Partiyasının ümummilli partiya olduğunu, bugün bu şərəfin və qürurun hər kəs tərəfindən yaşandığını qeyd edib. YAP-ın təkcə partiya üzvlərinin deyil, həm də qəlbi hər zaman vətənə sədaqət, sevgi ilə dolu olan hər kəsin partiyası olduğunu bildirib.
Tədbirdə “91-lər”in tanınmış ziyayılarından YAP Səbail rayon təşkilatı idarə heyətinin üzvləri – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin professoru Vilayət Əliyev və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin professoru Hacan Hacıyev də çıxış edib. Ziyalılar YAP-ın Azərbaycanda siyasi əqidənin əsasını qoyduğunu, təsis olunduqdan sonra bütün  siyasi qüvvələri birləşdirdiyini, ölkədə siyasi stabillik yaratdığını, ölkəni çətin dövrlərdə parçalanmadan xilas etdiyini və ölkəmizin inkişafına misilsiz töhfə verdiyini qeyd ediblər. Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan uğurlu inkişaf strategiyasının hazırda cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən məqsədyönlü şəkildə davam etdiyini bildiriblər.

В UNEC состоялось мероприятие, посвященное 24-ой годовщине  ПЕА
21 ноября в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось мероприятие, посвященное  24-ой годовщине партии Ени Азербайджан.
Открыв вступительным словом мероприятие председатель Женсовета Сабаилского района ПЕА, заместитель директора Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования Тарана Керимова,  сделала небольшой экскурс в пройденный партией путь. Она отметила, что правящая партия создана по инициативе и активном участии азербайджанской интеллигенции в трудные для Азербайджана дни, когда страна была подвержена тяжелым испытаниям.  Т.Керимова подчеркнула о важной и значительной роли в этом процессе политика мирового масштаба, личности, в которого верил и любил азербайджанский народ, создателя правящей партии, которая со дня создания оказала решающую роль в общественно-политической жизни страны.
Член первого территориального организационного Совета управления ПЕА  UNEC, начальник отдела Внутреннего аудита  Хикмет Бабаев отметил, что партия Ени Азербайджан является общей национальной и сегодня каждый гордится этим славным и гордым именем. Он отметил, что ПЕА является не только партией ее членов, а каждого, чье сердце наполнено любовью к родине.
На мероприятии из «91 представителей азербайджанской интеллигенции» выступили профессор Азербайджанского государственного педагогического университета Вилаят Алиев и профессор Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности Гаджан Гаджиев. Интеллигенты отметили, что ПЕА заложила основу политическим убеждениям в Азербайджане, после учреждения объединила все политические силы, создала в стране политическую стабильность, спасла страну в трудные дни от распада и внесла неоспоримый вклад в развитие страны. Они отметили, что стратегия успешного развития, заложенная Великим вождем Гейдаром Алиевым, в настоящее время целенаправленно осуществляется Президентом Ильхамом Алиевым.