UNEC-də növbəti Tələbə-rektor seçkiləri keçirilib.
UNEC-in Tələbə rektoru Elmir Sadıqovun fəaliyyət müddəti başa çatdığı üçün qaydalara uyğun olaraq, yenidən seçkilər təşkil olunub.
Seçkidən öncə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova UNEC-də tətbiq olunan Tələbə rektor institutunun məqsədi barədə məlumat verib. Bildirib ki, əsas məqsəd tələbə özünüidarəetmə sisteminin yaradılması, şəffaf, səmərəli idarəetmə mexanizminin inkişafı, tələbələrlə universitet rəhbərliyi arasında əlaqələrin beynəlxalq təcrübə əsasında müəyyənləşməsidir. Prorektor tələbələri seçkilərdə obyektiv olmağa çağırıb.
Sonra fakültə namizədləri platformalarını açıqlayıblar. Çıxışlardan sonra səsvermə keçirilib. Səsvermənin nəticəsinə görə, Maliyyə və mühasibat fakültəsinin 3-cü kurs tələbəsi Cavidan Adilzadə yeni Tələbə-rektor seçilib.

Ввиду завершения срока деятельности студента-ректора UNEC Эльмира Садыгова в соответствии с правилами вновь организованы выборы.
Выступив до начала выборов, проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова отметила, что основной целью применения в UNEC института студент-ректор является создание системы самоуправления студента, развитие прозрачного, эффективного механизма управления, определение отношений между студентами и руководством университета на основе международного опыта.
Затем кандидаты факультета представили свои платформы. После выступлений состоялось голосование. По результатам голосования студент 3 курса факультета Финансов и бухгалтерии Джавидан Адильзаде избран новым студентом-ректором.