UNEC-də növbəti Tələbə-rektor seçkiləri keçirilib.
UNEC-in Tələbə rektoru Elmir Sadıqovun fəaliyyət müddəti başa çatdığı üçün qaydalara uyğun olaraq, yenidən seçkilər təşkil olunub.
Seçkidən öncə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova UNEC-də tətbiq olunan Tələbə rektor institutunun məqsədi barədə məlumat verib. Bildirib ki, əsas məqsəd tələbə özünüidarəetmə sisteminin yaradılması, şəffaf, səmərəli idarəetmə mexanizminin inkişafı, tələbələrlə universitet rəhbərliyi arasında əlaqələrin beynəlxalq təcrübə əsasında müəyyənləşməsidir. Prorektor tələbələri seçkilərdə obyektiv olmağa çağırıb.
Sonra fakültə namizədləri platformalarını açıqlayıblar. Çıxışlardan sonra səsvermə keçirilib. Səsvermənin nəticəsinə görə, Maliyyə və mühasibat fakültəsinin 3-cü kurs tələbəsi Cavidan Adilzadə yeni Tələbə-rektor seçilib.

A new Student Rector has been elected at UNEC
The re-election was held in accordance with the rules of completion of UNEC Student-Rector Elmir Sadigov’s term of office.
Prior to the election, Vice-Rector for Student Affairs, Associate Professor Saadat Kandilova   gave information on the purpose of the Student-rector Institute applied at UNEC. She said the main goal was to create a student self-government system, to develop a transparent, effective management mechanism, to identify the relationships between students and university management based on international experience. Vice-rector urged students to be objective in the elections.
Then faculty candidates announced their platforms. After the speeches, voting was held. According to the results of the voting, Javid Adilzadeh, a third-year student of the faculty of Finance and Accounting, was elected a new Student-rector.