UNEC-də yumor ustaları ilə görüş
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) populyar yumorist Fərda Amin və Elvin İbrahimzadə ilə görüş keçirilib.
Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkil etdiyi görüşdə aktyorlar öz sənət yollarından, karyeralarında qarşılarına çıxan problemlərdən və onları necə həll etmələrindən danışıblar. Tələbələr əsasən Azərbaycanda “stand up” və “vine” janrının inkişafı barədə suallar veriblər.
Görüşdə Fərda Amin “stand up” şousundan qısa səhnələr ifa edib. Sosial şəbəkələrdə “vine” janrı ilə gənclər arasında şöhrət qazanan Elvin İbrahimzadə isə UNEC ilə bağlı hazırladığı videoçarxı nümayiş etdirib. E.İmrahimzadə görüşdən xatirə “vine”si də çəkib.
Fərda Amin görüşdə fəal iştirak edən tələbələrə özünün “Selfinaz” adlı “stand up” filminə bilet hədiyyə edib.

Meeting with the Humor Masters at UNEC
Meeting with the famous humorists Ferda Amin and Elvin Ibrahimzade was held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC)
The actors spoke about the ways of their art careers, the problems arisen and how they encountered them within the meeting organized by the Student Youth Organization. Students in general asked them about the development of the genres stand-up and vine.
Ferda Amin performed short scenes from the stand-up show. And Elvin Ibrahimzade who is popular among the youth with vine genre in social networking demonstrated a roller related with UNEC. E.Ibrahimzade shot a memory vine from the meeting.
Ferda Amin presented a gift ticket of his stand-up film “Selfinaz” to the active participants of the meeting.