UNEC dekanları öz tələbələrilə birlikdədir
bina_icherisheher_230919Karantin dövründə distant təhsilin tətbiqi zamanı tələbə mühitinin qorunub saxlanılması, dekanlarla canlı əlaqənin qurulması, dekan-tələbə əlaqələrinin birbaşa davam etdirilməsi məqsədilə UNEC-in bütün dekanları facebook sosial şəbəkəsi üzərindən canlı yayımda öz fakültələrinin tələbələrilə görüşüblər.
Bakalavr və magistratura üzrə bütün fakültələrin dekanlarının təşkil etdikləri canlı yayımlarda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Tələbələrin sualları əsasən imtahanların təşkili, sərbəst işlər, kollokviumlar, diplom işinin yazılması ilə bağlı olub. Sevindirici haldır ki, tələbələr distant dərslərin evdən təşkilində və tədrisində hər hansı bir problemin olmadığını bildiriblər. UNEC-in mübadilə və ikili diplom proqramlarında iştirak edən və hazırda xaricdə olan tələbələrlə də əlaqə yaradılıb. Onlar durumlarının normal olduğunu deyiblər.
Canlı yayım zamanı dekanlar tələbələrin sosial durumları ilə də maraqlanıblar. Bildirilib ki, UNEC THİK tərəfindən sosial həssas qrupa aid olan tələbələrin smart kartlarına pul vəsaitləri köçürülüb.
UNEC-də fakültələrin işinin fasiləsizliyini təmin etmək üçün virtual dekanlıq yaradılıb. Kafedra müdirləri, müəllimlər və əməkdaşlarla mütəmadi olaraq onlayn müzakirələr təşkil olunur. Fakültə katiblikləri, mentorlar müəllim və tələbələrin müraciətlərini operativ cavablandıraraq, yarana biləcək problemləri operativ şəkildə aradan qaldırırlar. Tələbələr 24/7 “Bir pəncərə” xidmətinə onlayn müraciət edərək müvafiq arayışlarla təmin olunurlar.

Деканы UNEC вместе со своими студентами
С целью сохранения студенческой среды при применении дистанционного обучения в период коронавируса, создания живой связи с деканами, продолжения непосредственного контакта  деканов со студентами все деканы UNEC встретились со студентами своих факультетов в прямом эфире через социальную сеть facebook.
В прямом эфире, организованном деканами всех факультетов по бакалавру и магистратуре, были даны ответы на интересующие студентов вопросы. Обращения студентов в основном были связаны с вопросами организации экзаменов, написания самостоятельных работ, коллоквиумов и дипломных работ. Отрадно, что у студентов не было никаких проблем в организации и обучении дистанционных занятий из дома. Установлены контакты также со студентами, участвующими в программе обмена и двойного диплома  UNECнаходящимися в настоящее время за рубежом. У них все нормально.
При встрече в прямом эфире деканы поинтересовались социальным положением студентов. Было отмечено, что на смарт-карты студентов, относящихся к социально уязвимой группе, Студенческим профсоюзным комитетом UNEC переведены денежные средства.
Для обеспечения беспрерывной работы факультетов в UNEC создан виртуальный деканат. Регулярно с заведующими кафедрами, преподавателями и сотрудниками организуются онлайн обсуждения. Секретариат факультета, менторы, оперативно ответив на обращения преподавателей и студентов, немедленно устраняют проблемы, которые могут возникнуть. Студенты посредством онлайн обращения в службу «Одно окно» 24/7  обеспечиваются соответствующими справками.