UNEC dekanları öz tələbələrilə birlikdədir
bina_icherisheher_230919Karantin dövründə distant təhsilin tətbiqi zamanı tələbə mühitinin qorunub saxlanılması, dekanlarla canlı əlaqənin qurulması, dekan-tələbə əlaqələrinin birbaşa davam etdirilməsi məqsədilə UNEC-in bütün dekanları facebook sosial şəbəkəsi üzərindən canlı yayımda öz fakültələrinin tələbələrilə görüşüblər.
Bakalavr və magistratura üzrə bütün fakültələrin dekanlarının təşkil etdikləri canlı yayımlarda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Tələbələrin sualları əsasən imtahanların təşkili, sərbəst işlər, kollokviumlar, diplom işinin yazılması ilə bağlı olub. Sevindirici haldır ki, tələbələr distant dərslərin evdən təşkilində və tədrisində hər hansı bir problemin olmadığını bildiriblər. UNEC-in mübadilə və ikili diplom proqramlarında iştirak edən və hazırda xaricdə olan tələbələrlə də əlaqə yaradılıb. Onlar durumlarının normal olduğunu deyiblər.
Canlı yayım zamanı dekanlar tələbələrin sosial durumları ilə də maraqlanıblar. Bildirilib ki, UNEC THİK tərəfindən sosial həssas qrupa aid olan tələbələrin smart kartlarına pul vəsaitləri köçürülüb.
UNEC-də fakültələrin işinin fasiləsizliyini təmin etmək üçün virtual dekanlıq yaradılıb. Kafedra müdirləri, müəllimlər və əməkdaşlarla mütəmadi olaraq onlayn müzakirələr təşkil olunur. Fakültə katiblikləri, mentorlar müəllim və tələbələrin müraciətlərini operativ cavablandıraraq, yarana biləcək problemləri operativ şəkildə aradan qaldırırlar. Tələbələr 24/7 “Bir pəncərə” xidmətinə onlayn müraciət edərək müvafiq arayışlarla təmin olunurlar.

UNEC deans are with their students
In order to maintain the student environment during the application of distance education during the quarantine period, to establish a live connection with the deans, to continue the dean-student relations directly all UNEC deans have met with students of their faculties live on Facebook.
Students’ questions were     answered during the live broadcasts organized by the deans of all faculties for bachelors and masters.  The students’ questions were   mainly    related to the organization of exams, free topics, colloquiums, writing diploma work. It is gratifying that the students said that there were no problems in organizing and teaching distance learning at home. Contacts  have   also   been established with students participating in UNEC exchange and dual degree programs and currently living   abroad. They said that their condition is normal.
During the live broadcast, the deans were also interested in the social status of students.   It   was  noted that UNEC STUC transferred money to the smart cards of students belonging to socially vulnerable groups.
A virtual dean’s office has been set up at UNEC to ensure the continuity of the work of the faculties at UNEC. There are regular online discussions with department heads, teachers and staff. Faculty secretariats, mentors promptly respond to teachers and students’ requests and promptly eliminate any problems that may arise. Students are provided with relevant applications by applying to the “One Window” service 24/7 online.