“UNEC Ekspert” jurnalının yeni sayı: Türk Dünyası dövlətlərinin iqtisadi potensialı
UNEC Ekspert jurnalının Türk Dünyası dövlətlərinin iqtisadi potensialına həsr olunan növbəti sayı oxuculara təqdim olunub.
Jurnalda türk dövlətlərinin təbii resurs və innovasiya potensialı, pul coğrafiyasının disbalansı, investisiya əməkdaşlığı, enerji, nəqliyyat və kommunikasiya sektorlarının inkişaf perspektivləri, ticarət sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və s. UNEC ekspertləri tərəfindən geniş təhlil edilib.
Oxucular jurnalda türkdilli dövlətlərin iqtisadiyyatlarının mövcud durumu və inkişaf trendləri, eləcə də Azərbaycan iqtisadiyyatının son 30 il ərzindəki inkişafı ilə bağlı ekspert araşdırmaları ilə də tanış olacaqlar.
Jurnalda Türk Dövlətləri Təşkilatının Türk Universitetlər Birliyi (TÜRKÜNİB) rektorlarının Səmərqənd şəhərində keçirilmiş görüşündə müzakirə olunan məsələlər, eləcə də Nobel mükafatçısı Əziz Sancarın ictimaiyyətin böyük marağına səbəb olan Türk Dünyasında elm, təhsil və texnologiyanın inkişafı barədə çıxışı da yer alıb.

Новый выпуск журнала «UNEC Ekspert»: Экономический потенциал государств тюркского мира
Читателям представлен очередной номер журнала «UNEC Ekspert», посвященный экономическому потенциалу государств тюркского мира.
Экспертами UNEC в журнале тщательно рассматриваются природные ресурсы и инновационный потенциал тюркских государств, несбалансированность валютной географии, инвестиционное сотрудничество, перспективы развития энергетической, транспортной и коммуникационной отраслей, современное состояние сотрудничества в сфере торговли и т.д.
В журнале читатели ознакомятся с нынешним положением и тенденциями развития экономики тюркоязычных стран, а также экспертными исследованиями развития экономики Азербайджана за последние 30 лет.
Вопросы, обсуждавшиеся на состоявшейся в городе Самарканде встрече ректоров Союза турецких университетов Организации тюркских государств (TURKUNIB), а также выступление лауреата Нобелевской премии Азиза Санджара о развитии науки, образования и технологий в тюркском мире, вызвавшее большой интерес у общественности, были включены в журнал.