UNEC əməkdaşları Astana İqtisadi Forumunda iştirak ediblər
Qazaxıstanın paytaxtı Astana şəhərində Qazaxıstan Respublikasının höküməti, “İqtisadi Tədqiqatlar İnsitutu” və İqtisadi Təşəbbüslər Qazaxıstan Fondunun təşkilatçılığı ilə “Yeni iqtisadi reallıq: diversifikasiya, innovasiyalar və iqtisadi biliklər” mövzusunda IX Astana İqtisadi Forumu keçirilib.
Forumda UNEC-in İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqatlar İnstitutunun (İAETİ) direktoru, professor Yadulla Həsənli MBA departamentinin direktoru, dosent Nazim Hacıyev iştirak ediblər. Forum çərçivəsində keçirilən Beyin mərkəzlərinin Regional Asiya sammitində iştirak edən Y.Həsənli “Beyin mərkəzlərinə yeni yanaşma” mövzusunda elmi məruzə ilə çıxış edib.
Forum çərçivəsində UNEC əməkdaşları alimlərlə müxtəlif görüşlər keçirib, fikir mübadiləsi aparıblar. “Qazaxıstanın dövlət-özəl əməkdaşlığı mərkəzi” ilə İAETİ-u arasında əməkdaşlıq sazişi imzalanıb.
Forumda dünyanın 90-a yaxın ölkəsindən 4500-ə yaxın iştirakçı qatılıb. İlk dəfə olaraq 16 ölkədən 600 qədər jurnalist forumun gedişatını işıqlandırıb.

10 JUNE 2016 | VIEWS:
IX Astana Economic Forum on “New Economic Reality: Diversification, Innovations and Economic Knowledge” was organized by the Government of Kazakhstan Republic, “Institute of Economic Studies” and Kazakhstan Fund of Economic Initiatives in the capital of Kazakhstan Astana.
The Director of the Scientific-Research Institute of Economic Studies, Professor Yadulla Hasanli and the Director of MBA Department of UNEC, Assistant Professor Nazim Hajiyev attended the Forum. Participating in the Regional Asian Summit of Brain Centers held within the Forum Y.Hasanli made a report on “New Approach to Brain Centers”.
UNEC employees made different meetings and exchanged their views with scientists within the framework of the forum. An Agreement of Cooperation between the “State-Private Cooperation Center of Kazakhstan” and Scientific Research Institute of Economic Studies was signed.
About 4500 participants from 90 countries joined the forum. About 600 journalists of 16 countries broadcast the progress of the forum for the first time.