UNEC əməkdaşları Astana İqtisadi Forumunda iştirak ediblər
Qazaxıstanın paytaxtı Astana şəhərində Qazaxıstan Respublikasının höküməti, “İqtisadi Tədqiqatlar İnsitutu” və İqtisadi Təşəbbüslər Qazaxıstan Fondunun təşkilatçılığı ilə “Yeni iqtisadi reallıq: diversifikasiya, innovasiyalar və iqtisadi biliklər” mövzusunda IX Astana İqtisadi Forumu keçirilib.
Forumda UNEC-in İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqatlar İnstitutunun (İAETİ) direktoru, professor Yadulla Həsənli MBA departamentinin direktoru, dosent Nazim Hacıyev iştirak ediblər. Forum çərçivəsində keçirilən Beyin mərkəzlərinin Regional Asiya sammitində iştirak edən Y.Həsənli “Beyin mərkəzlərinə yeni yanaşma” mövzusunda elmi məruzə ilə çıxış edib.
Forum çərçivəsində UNEC əməkdaşları alimlərlə müxtəlif görüşlər keçirib, fikir mübadiləsi aparıblar. “Qazaxıstanın dövlət-özəl əməkdaşlığı mərkəzi” ilə İAETİ-u arasında əməkdaşlıq sazişi imzalanıb.
Forumda dünyanın 90-a yaxın ölkəsindən 4500-ə yaxın iştirakçı qatılıb. İlk dəfə olaraq 16 ölkədən 600 qədər jurnalist forumun gedişatını işıqlandırıb.

Сотрудники UNEC приняли участие в Астанинском экономическом форуме
В столице Казахстана в городе Астане при организационной поддержке правительства Казахстанской Республики, «Института экономических исследований» и Кахастанского фонда экономических инициатив состоялся IX Астанинский экономический форум на тему «Новая экономическая реальность: диверсификация, инновации и экономика знаний».
В форуме приняли участие директор Научно-исследовательского института экономических изысканий (НИИЭИ), профессор Ядулла Гасанли и директор Департамента МБА UNEC, доцент Назим Гаджиев. В Региональном Азиатском саммите аналитических центров , состоявшемся в рамках форума, выступил с докладом Я.Гасанли на тему «Новый подход к аналитическим центрам».
В рамках форума сотрудники UNEC провели различные встречи, обмен мнениями. Между «Центром государственно-частного партнерства Казахстана» и НИИЭИ подписано соглашение сотрудничества.
В форуме приняли участие около 4500 участников из 90 стран мира. Впервые на форуме работало около 600 журналистов из  16 стран.