UNEC fiziki məhdudiyyətli tələbələrə xidmət sahəsində fəaliyyətini gücləndirir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) təhsil alan fiziki məhdudiyyətli tələbələrin universitetin təhsil və xidmətlərindən tam istifadə etmələri məqsədilə seminar  keçirilib.
Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımov UNEC-də bu sahədə görülən işlərdən və  mərkəzin əhəmiyyətindən danışıb.
Tədbirdə  Əlillər Təşkilatlar  İttifaqının  prezidenti  Davud Rəhimli və vitse-prezidenti Bəybala İbadullayev fiziki məhdudiyyətli tələbələrin ali təhsilə inteqrasiyasının vacibliyini vurğulyaraq  UNEC-in bu istiqamətdə zəruri olan bütün tədbirləri həyata keçirildiyi  qeyd edib. Eyni zamanda əlilliyin dərki, qanunvericilik, inkluziv təhsil və  universal dizayn haqda məlumat verib. Tədbirdə Müharibə Veteranı Qadınlarına Sosial Yardım İctimai Birliyi nümayəndəsi   Rada Abbas  “Əngəlsiz dünya platformu” haqqında geniş məlumat verib.
Seminarda UNEC-də “Əlilliyi olan şəxslərin Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının təməlinin qoyulması” TEMPUS (ESFIDIP) adlı layihəsi çərçivəsində görülən işlərdən danışılıb. UNEC-in “Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz”nin fəaliyyəti və qarşıda duran məsələlər müzakirə olunub.

UNEC усилил свою деятельность в сфере оказания услуг студентам с физическими ограничениями
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) с целью полного использования студентами с физическими ограничениями образовательных услуг университета проведен семинар.
Руководитель Департамента международных отношений Анар Казымов рассказал о проделанных в  этом направлении в UNEC работ и значении центра.
На мероприятии президент Союза общественных объединений инвалидов Давуд Рагимли и вице-президент Бейбала Иьадуллаев подчеркнули о важности интеграции в высшее образование студентов с физическими ограничениями, осуществленных UNEC в этом направлении всех необходимых мероприятий. На мероприятии представитель Общественного объединения социальной помощи женщинам-ветеранам войны Рада Аббас дала подробную информацию о «Беспрепятственной мировой платформе».
На семинаре были затронуты вопросы о проделанных в UNEC работ в рамках программы TEMPUS (ESFIDIP) «Создание фундамента интеграции лиц, имеющих инвалидность, в высшие учебные заведения Азербайджана». Были обсуждены вопросы о деятельности «Центра для студентов-инвалидов» UNEC и предстоящих задач.