UNEC fiziki məhdudiyyətli tələbələrə xidmət sahəsində fəaliyyətini gücləndirir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) təhsil alan fiziki məhdudiyyətli tələbələrin universitetin təhsil və xidmətlərindən tam istifadə etmələri məqsədilə seminar  keçirilib.
Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımov UNEC-də bu sahədə görülən işlərdən və  mərkəzin əhəmiyyətindən danışıb.
Tədbirdə  Əlillər Təşkilatlar  İttifaqının  prezidenti  Davud Rəhimli və vitse-prezidenti Bəybala İbadullayev fiziki məhdudiyyətli tələbələrin ali təhsilə inteqrasiyasının vacibliyini vurğulyaraq  UNEC-in bu istiqamətdə zəruri olan bütün tədbirləri həyata keçirildiyi  qeyd edib. Eyni zamanda əlilliyin dərki, qanunvericilik, inkluziv təhsil və  universal dizayn haqda məlumat verib. Tədbirdə Müharibə Veteranı Qadınlarına Sosial Yardım İctimai Birliyi nümayəndəsi   Rada Abbas  “Əngəlsiz dünya platformu” haqqında geniş məlumat verib.
Seminarda UNEC-də “Əlilliyi olan şəxslərin Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının təməlinin qoyulması” TEMPUS (ESFIDIP) adlı layihəsi çərçivəsində görülən işlərdən danışılıb. UNEC-in “Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz”nin fəaliyyəti və qarşıda duran məsələlər müzakirə olunub.

UNEC strengthens its Performance in Services to Students with Disabilities
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has held a workshop with the aim to promote all the educational services of the university by the physically impaired students.
Head of the International Relations Department Anar Kazimov has spoken about the affairs done in this field at UNEC and the significance of the center.
Emphasizing the importance of the integration of students with physical disabilities to higher education, the President of the Union of Associations of Disabled People Davud Rahimli and the Vice-president Beybala Ibadullayev have noted the implementation of all necessary events in this direction at UNEC. At the same time they have delivered the information about the perception of disability, legislation, inclusive education and universal design. The representative of the Public Association Social Support for Women, veteran of war Rada Abbas has provided the participants with the detailed information about the “Platform World Barrier- free”.
Works carried out within the TEMPUS ESFIDIP Program on “Establishment of the Integration of People with Disabilities to Higher Education in Azerbaijan” at UNEC during the event. The performances of the “Center for the Students with Disabilities” of UNEC and upcoming works have been discussed.