UNEC “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində ağacəkmə aksiyasına qoşuldu
Aprelin 6-da Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) birgə təşəbbüsü ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Ekologiya və təbii sərvətlər naziri Muxtar Babayev, UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, nazirliyin və universitet əməkdaşlarının, eləcə də ekokönüllülərin iştirakı ilə keçirilən ağacəkmə aksiyasında Müşfiqabad qəsəbəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 1000-ə yaxın Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib. “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində UNEC tərəfindən 3500-ədək ağacın əkilməsi nəzərdə tutulub.
Ağacəkmə tədbirlərinin keçirilməsində məqsəd yaşıllıqların artırılmasına, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş ulu öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad etmək, ümummilli liderin təbiətə, yaşıllıqlara  qayğı ənənələrini davam etdirməkdir.

В рамках «Года Гейдара Алиева» UNEC принял участие в акции по посадке дерева
6 апреля при совместной инициативе Министерства экологии и природных ресурсов и Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) по случаю 100-летнего юбилея общенационального лидера Гейдара Алиева проведена акция по посадке деревьев.
В мероприятии по посадке деревьев с участием министра экологии и природных ресурсов Мухтара Бабаева, ректора UNEC профессора Адалата Мурадова, сотрудников министерства и университета, а также эковолонтеров в поселке Мушфигабад соответственно почвенно-климатическим условиям Апшеронского полуострова посажено около 1000 Эльдарской сосны и оливкового дерева. В рамках «Года Гейдара Алиева» предусмотрено посадка до 3500 деревьев со стороны UNEC.
Целью проведения мероприятия по посадке деревьев является почтение светлой памяти великого лидера Гейдара Алиева, который придавал большое значение озеленению и оздоровлению окружающей среды, а также продолжение традиций общенационального лидера по заботе о природе и озеленению.