UNEC “II İstanbul dövlət-özəl əməkdaşlığı həftəsi”ndə təmsil edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) rektorunun müşaviri, i.f.d. Elşən Bağırzadə “II İstanbul Dövlət-Özəl Sektor Əməkdaşlığı (PPP) Həftəsi” çərçivəsində keçirilən təlimlərdə və “II İstanbul PPP Sammiti”ndə iştirak edib. Tədbir Türkiyə Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi, Xarici İqtisadi Əlaqələr Şurası (DEİK), “İstanbul PPPCoE”, İstanbul Birjası və Boğaziçi Universitetinin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Boğaziçi Universitetinin mərkəzi kampusunda təşkil edilən tədbirə ABŞ, Avropa, Cənubi-Şərqi Asiya ölkələri, həmçinin də Avstraliya, Türkiyə, İraq, Qazaxıstan, Keniya, Mərakeş, Mozambik, Filippinlər və Nigeriyanın nüfuzlu universitetlərinin professorları və dövlət qurumlarının təcrübəli mütəxəssisləri, eyni zamanda 30-dan çox ölkəni təmsil edən təlim iştirakçırıl qatılıb. Təlimlərdə dövlət-özəl sektor əməkdaşlığında qeyd edilən ölkələrin təcrübələri geniş təhlil edilib.
Proqram “II İstanbul PPP Sammiti” ilə yekunlaşıb. Sammitdə xarici ölkələrin nümayəndələri ilə yanaşı, Türkiyənin dövlət, hökumət rəsmiləri, özəl sektorun, universitetlərin və medianın təmsilçiləri iştirak edib.

UNEC was represented in the “II Istanbul Public- Private Partnership Week”
Advisor to the Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) PhD in Economy Elshan Baghirzade attended the trainings held within the “II Istanbul Public-Private Partnership Week” and “II Istanbul PPP Summit”. The event was organized by the Ministry of Economy of the Republic of Turkey, Board of Foreign Relations”, “Istanbul PPPCoE”, Istanbul Stock Exchange and Boghazici University.
The event organized in the central campus of Boghazici University was attended by the academic staffs of the prestigious universities of USA, Europe, South-Eastern Asian countries, Australia, Turkey, Iraq, Kazakhstan, Kenya, Morocco, Mozambique, Philippines and Nigeria and experts of public units, as well as participants representing more than 30 countries. Experiences of the mentioned countries in public and private sectors’ partnerships were in detail analyzed within the trainings.
The program was completed with the “II Istanbul PPP Summit”. Beside the representatives of overseas countries, state and government official of Turkey, representatives of private sector, universities and media participated in the summit.