“UNEC İKT-dən uğurla istifadə edir”
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrinin təsdiq edilməsi haqqında” Fərmanının icrasını təmin etmək məqsədilə Təhsil Nazirliyində müvafiq Strateji Plan təsdiq edilib. Sənədin icrası məqsədilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Milli iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası ilə bağlı UNEC-in Strateji Planı (2017-2020-ci illər üçün)”na təsdiqlənib.
UNEC-in Strateji Planına əsasən, İKT sahəsində bilik və bacarıqların artırılması məqsədilə təkmilləşdirmə kursları təşkil edilib.
İki gün davam edən kurslarda “İnformatika”“İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları” kafedraları, Elektron İdarəetməDistant, Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzlərinin və Elektron Universitet şöbəsinin əməkdaşları iştirak edib.
“Ultra Technologies” Şirkətinin mütəxəssisləri UNEC-də tətbiq edilən Elektron Universitet Modelini nümunə göstərərək, bu ali təhsil ocağının İKT-dən uğurla istifadə edən universitet olduğunu bildiriblər.
İnformasiya texnologiyalarının dünyada çox sürətlə inkişaf edən sahə olduğuna diqqət çəkən mütəxəssislər, bu istiqamətdə biliklərin mütəmadi yenilənməsinə ehtiyac duyulduğunu bildiriblər. Onlar İKT sahəsindəki müasir tendensiyalardan bəhs edərək, dünyada istifadə edilən ən müasir tədris texnologiyalarından söz açıblar.

The “UNEC is succesfully applying ICT”
The relevant Srategic Plan for implementation of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan “ On Approval of the Strategic Road Map in the National Economy and the Major Sectors of the Economy” has approved by the Ministry of Education. For realizing  of this document, the “Strategic Plan of UNEC (for 2017-2020 years) for implementation of the measures envisaged in the Strategic Road Map on the Major Sectors of the National Economy has been approved at UNEC.
According to the Strategic Plan of UNEC, the upgrading courses for improving the knowledge and skills on ICT have been organized.
The two-days courses were attended by the employees of the “Informatics” , “Information Economy and Technologies” chairs and the employees of the Electronic AdiminstrationDistant, Correspondence and the Additional Education Centers and the E-university department.
The experts of the Company “Ultra Technologies” pointing to the example of the Electronic University model applied at UNEC, noted that this university successfully introduced the ICT.
The experts  pointed out that, the information technologies was the fastest growing area in the world and they noted that there was the need for upgrading the knowledge in this direction on the regular basis. They spoke about the modern trends in ICT area, pointed out the contemporary teaching technologies used throughout the world.