“UNEC İKT-dən uğurla istifadə edir”
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrinin təsdiq edilməsi haqqında” Fərmanının icrasını təmin etmək məqsədilə Təhsil Nazirliyində müvafiq Strateji Plan təsdiq edilib. Sənədin icrası məqsədilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Milli iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası ilə bağlı UNEC-in Strateji Planı (2017-2020-ci illər üçün)”na təsdiqlənib.
UNEC-in Strateji Planına əsasən, İKT sahəsində bilik və bacarıqların artırılması məqsədilə təkmilləşdirmə kursları təşkil edilib.
İki gün davam edən kurslarda “İnformatika”“İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları” kafedraları, Elektron İdarəetməDistant, Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzlərinin və Elektron Universitet şöbəsinin əməkdaşları iştirak edib.
“Ultra Technologies” Şirkətinin mütəxəssisləri UNEC-də tətbiq edilən Elektron Universitet Modelini nümunə göstərərək, bu ali təhsil ocağının İKT-dən uğurla istifadə edən universitet olduğunu bildiriblər.
İnformasiya texnologiyalarının dünyada çox sürətlə inkişaf edən sahə olduğuna diqqət çəkən mütəxəssislər, bu istiqamətdə biliklərin mütəmadi yenilənməsinə ehtiyac duyulduğunu bildiriblər. Onlar İKT sahəsindəki müasir tendensiyalardan bəhs edərək, dünyada istifadə edilən ən müasir tədris texnologiyalarından söz açıblar.

«UNEC успешно применяет ИКТ»
С целью обеспечения исполнения Указа Президента Азербайджанской Республики «Об утверждении стратегической дорожной карты относительно национальной экономики и основных секторов экономики» в Министерстве образования утвержден соответствующий Стратегический план.  В целях утверждения документа в Азербайджанском государственном экономическом университете утвержден «Стратегический план UNEC в связи с исполнением мероприятий, предусмотренных в стратегической дорожной карте относительно национальной экономики и основных секторов экономики (на 2017-2020 годы)».
В соответствии со Стратегическим планом UNEC и с целью повышения знаний и способностей в сфере ИКТ  организованы курсы совершенствования.
В двухдневных курсах приняли участие сотрудники кафедр «Информатика», «Информационная экономика и технологии», Центры  электронного управления, Дистанционного, заочного  и дополнительного образования, а также отдела Электронного университета.
Представив в качестве примера  применяемой в UNEC модели Электронного университета, специалисты компании “Ultra Technologies” отметили, что это высшее учебное заведение является университетом, успешно использующим ИКТ.
Обратив внимание на то, что информационная технология является наиболее стремительной развивающейся сферой, специалисты отметили о необходимости постоянного обновления знаний в этом направлении.  Говоря о современных тенденциях в сфере ИКТ, они рассказали о наиболее  передовых учебных технологиях, используемых в мире.