UNEC ilə “BERC Group” arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və “BERC Group” MMC arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
UNEC-də təşkil olunan tədbirdə “BERC Group”un  direktoru Ruslan Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti rektor, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərləri ilə görüşüb.
Görüşdə rektor Ədalət Muradov “BERC Group”un direktoru Ruslan Məmmədovun məzunu olduğu universitetlə əməkdaşlıq etməsindən məmnunluğunu ifadə edərək, məzunlarla universitet arasında əlaqələrin qurulmasının və əməkdaşlığın artırılmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. Rektor UNEC-in iş dünyası ilə əlaqələri, tələbələrin istehsalat təcrübəsinin təşkili, staj keçməsi, məzunların məşğulluğu, startap hərəkatı və digər istiqamətlərdə universitetdə görülmüş işlər və qarşıda duran hədəflərdən danışıb.
UNEC-lə əməkdaşlıq etməkdən qürur duyduğunu bildirən “BERC Group”un  direktoru Ruslan Məmmədov universitet və iş dünyası arasında əlaqələrin qurulmasının əhəmiyyətindən söz açıb.
Mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri barədə müzakirələrdən sonra tərəflər arasında memorandumu imzalanıb. Memorandumda tələbə startaplarının inkişafı və dəstəklənməsi, Ömürboyu Təhsil Mərkəzi ilə birgə təlimlərin təşkili, tələbələrin təcrübə və staja cəlb edilməsi, magistrantların elmi-tədqiqat təcrübəsinə dəstək göstərilməsi, birgə layihələrin və tədqiqatların həyata keçirilməsi, “Karyera günləri”nin təşkili və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq edilməsi nəzərdə tutulub.

05 DECEMBER 2024 | VIEWS:
A signing ceremony for a cooperation memorandum between the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and “BERC Group” LLC was held.
During the event organized at UNEC, a delegation led by the Director of “BERC Group,” Ruslan Mammadov, met with the Rector, Professor Adalat Muradov, and relevant department heads.
At the meeting, Rector Adalat Muradov expressed his satisfaction with the collaboration between “BERC Group” and the university from which its director, Ruslan Mammadov, had graduated. He emphasized the importance of strengthening connections and enhancing cooperation between alumni and the university. The rector also discussed UNEC’s initiatives in fostering relationships with the business community, organizing student internships, facilitating graduate employment, supporting startup movements, and other key projects and future goals.
The Director of “BERC Group,” Ruslan Mammadov, expressed his pride in collaborating with UNEC and highlighted the significance of establishing strong ties between universities and the business world.
Following discussions on potential areas of cooperation, a memorandum was signed between the parties. The memorandum outlines collaboration in several areas, including the development and support of student startups, organization of joint training programs with the Lifelong Learning Center, involvement of students in internships and work placements, support for research activities by graduate students, implementation of joint projects and studies, organization of “Career Days,” and other initiatives.