UNEC ilə “BERC Group” arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və “BERC Group” MMC arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
UNEC-də təşkil olunan tədbirdə “BERC Group”un  direktoru Ruslan Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti rektor, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərləri ilə görüşüb.
Görüşdə rektor Ədalət Muradov “BERC Group”un direktoru Ruslan Məmmədovun məzunu olduğu universitetlə əməkdaşlıq etməsindən məmnunluğunu ifadə edərək, məzunlarla universitet arasında əlaqələrin qurulmasının və əməkdaşlığın artırılmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. Rektor UNEC-in iş dünyası ilə əlaqələri, tələbələrin istehsalat təcrübəsinin təşkili, staj keçməsi, məzunların məşğulluğu, startap hərəkatı və digər istiqamətlərdə universitetdə görülmüş işlər və qarşıda duran hədəflərdən danışıb.
UNEC-lə əməkdaşlıq etməkdən qürur duyduğunu bildirən “BERC Group”un  direktoru Ruslan Məmmədov universitet və iş dünyası arasında əlaqələrin qurulmasının əhəmiyyətindən söz açıb.
Mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri barədə müzakirələrdən sonra tərəflər arasında memorandumu imzalanıb. Memorandumda tələbə startaplarının inkişafı və dəstəklənməsi, Ömürboyu Təhsil Mərkəzi ilə birgə təlimlərin təşkili, tələbələrin təcrübə və staja cəlb edilməsi, magistrantların elmi-tədqiqat təcrübəsinə dəstək göstərilməsi, birgə layihələrin və tədqiqatların həyata keçirilməsi, “Karyera günləri”nin təşkili və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq edilməsi nəzərdə tutulub.

Между UNEC и «BERC Group» подписан меморандум о сотрудничестве
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и ООО «BERC Group» состоялась церемония подписания меморандума о сотрудничестве.
На мероприятии, организованном в UNEC, делегация во главе с директором «BERC Group» Русланом Мамедовым встретилась с ректором, профессором Адалатом Мурадовым и руководителями соответствующих структур.
На встрече ректор Адалат Мурадов выразил удовлетворение по поводу сотрудничества директора «BERC Group» Руслана Мамедова с университетом, выпускником которого он является, и подчеркнул важность налаживания связей и расширения сотрудничества между выпускниками и университетом. Ректор рассказал об отношениях UNEC с деловым миром, организации производственной практики студентов, стажировок, трудоустройстве выпускников, стартап-движении и других направлениях работы университета и предстоящих целях.
Выразив чувство гордости сотрудничеством с UNEC, директор «BERC Group» Руслан Мамедов рассказал о важности установления связей между университетом и деловым миром.
После обсуждения возможных направлений сотрудничества между сторонами был подписан меморандум. В меморандуме предусматривается развитие и поддержка студенческих стартапов, организация совместных тренингов с Центром непрерывного образования, привлечение студентов к стажировкам, оказание поддержки научно-исследовательским работам магистрантов, реализация совместных проектов и исследований, организация «Дней карьеры» и сотрудничество в других направлениях.