UNEC-in 12 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramından məzun oldu!
2021/2022-ci tədris ilində UNEC-in 12 tələbəsi Fransanın Montepellier Universiteti ilə ikili diplom proqramını uğurla bitirdi.
3-cü kursu Montpellier Universitetində oxuyan tələbələr, 4-cü kursdan təhsillərini UNEC-də davam edəcəklər. Tələbələr məzun olduqdan sonra UNEC-lə yanaşı, Montpellier universitetinin diplomunu da əldə edəcəklər.
Xatırladaq ki, 2016/2017-ci tədris ilindən başlayaraq, UNEC-in “Dünya iqtisadiyyatı”, “Maliyyə”, “Mühasibat”, “İqtisadiyyat” və “Biznesin idarəolunması” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri Montpellier Universitetinin “Beynəlxalq menecment və biznes” ixtisası üzrə bakalavr diplomunu əldə edirlər.
İndiyədək UNEC ilə Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramından 68 tələbə məzun olub.
2022/2023-cü tədris ilindən 20 nəfər UNEC tələbəsinin həmin proqramda iştirak etməsi nəzərdə tutulub.

12 students of UNEC graduated from a dual diploma program with the University of Montpellier of France!
05 MAY 2022 | VIEWS:
576
In the 2021/2022 academic year, 12 students of UNEC successfully completed a dual diploma program with the University of Montpellier in France.
Students completing their third year at Montpellier University will continue their education from 4th year at UNEC. Upon graduation, students will receive a diploma from UNEC as well as the University of Montpellier.
It should be noted that starting from the 2016/2017 academic year, UNEC students majoring in “World Economy”, “Finance”, “Accounting”, “Economics” and “Business Administration” get a bachelor’s diploma in “International Management and Business” of the University of Montpellier.
So far, 68 students have graduated from the dual diploma program of UNEC and the University of Montpellier.