UNEC-in alman qonaqları Azərbaycanda istehsal prosesini yüksək qiymətləndirib
“EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsi çərçivəsində aprelin 17-dən 21-dək UNEC-də təşkil olunan “Sahibkarlıq və KOM: Biznesin əsasları” mövzusundakı Yaz Məktəbinində iştirak edən Almaniyanın Siegen Universitetinin və UNEC-in müəllim və magistrlərindən ibarət nümayəndə heyəti Azərsun Holdinqin Yağ zavodunda ekskursiyada olublar.
Ekskurisiyada Azərsun Holdinqin nümayəndə heyəti qonaqlara yağ zavodunun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verib, istehsal prosesini yaxından izləməyə dəvət edib. Eyni zamanda istehsal çeşid və nümunələri ilə tanış edib. Alman müəllimləri və tələbələri istehsal prosesinin yüksək səviyyədə və mükəmməl şəkildə təşkil olunduğunu, dünya standartları və normalara uyğun şəkildə aparıldığını bildiriblər.
Sonda qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılıb və Azərsun Holdinqin xüsusi hədiyələri təqdim edilib.

Гости UNEC из Германии высоко оценили производственный процесс в Азербайджане
В рамках проекта “EE-KEY-AZ Предпринимательское образование: как основной фактор создания рабочих мест в Азербайджане и занятости» с 17 по 21 апреля делегация в составе преподавателей и магистров Зигенского университета Германии и UNEC, участвующая в организованной в UNEC Весенней школе на тему «Предпринимательство и KOM: Основы бизнеса», побывала на экскурсии на маслозаводе «Азерсун Холдинг».
На экскурсии делегация «Азерсун Холдинг» дала подробную информацию гостям о деятельности маслозавода, пригласила понаблюдать за производственным процессом. В то же время ознакомила с производственным ассортиментом и образцами. Преподаватели и студенты из Германии отметили об организации на высоком уровне производственного процесса, которая осуществляется соответственно мировым стандартам и нормам.
В конце были освещены интересующие гостей вопросы и представлены специальные подарки «Азерсун Холдинг».