UNEC-in bir günlük tələbələri – Mingəçevir “İstək” liseyinin şagirdləri
Mingəçevir “İstək” liseyinin 2-ci ixtisas qrupu üzrə təhsil alan 11-ci sinif şagirdləri “UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak ediblər.
Şagirdlərə şərti tələbə biletləri təqdim edildikdən sonra onlara Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü və 4 dildə təhsil verilən yeganə ali təhsil ocağı olan UNEC barədə ətraflı məlumat verilib. İlk dəfə auditoriyada əyləşmək sevincini yaşayan məktəblilər Elektron Universitet Modeli ilə də tanış olublar. Onlara yaxın zamanda UNEC-də 7 gün 24 saat fəaliyyət göstərəcək müasir standartlara cavab verən kitabxananın fəaliyyətə başlayacağı bildirilib. Tələbələrin asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələri məqsədilə yaradılan Yaradıcılıq MərkəziRadio UNEC və İdman klubu barədə məlumat verilib.
İngilis dilində təhsil almaq istədiklərini bildirən şagirdlər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin dərslərində iştirak edib, I kurs tələbələri ilə görüşüblər. Bir günlük tələbələrə ixtisas seçimi ilə bağlı konsultasiya xidməti göstərilib, UNEC-də infotur təşkil olunub.
“UNEC-də bir gün” layihəsinin onların universitet seçiminə böyük dəstək olduğunu bildirən bir günlük tələbələr layihəni abituriyentlər üçün inanılmaz fürsət adlandırıblar. Onlar UNEC-in tələbələr üçün yaratdığı bu imkanlardan faydalanmaq istədiklərini vurğulayıblar.

The one day students of UNEC- the pupils of Mingachevir “İstak” lyceum
The 11-th grade pupils studying in the 2-nd speciality group of “Istak” lyceum in Mingachevir participated in “One day at UNEC” project.
After presenting the symbolic student identification card to the pupils, they were given the detailed information about the UNEC, the largest economy- oriented university in the South Caucasus, the only university giving the education in 4 languages. The pupils who had the joy of sitting in the auditorium for the first time also got acquainted with the Electronic University Model. They were told that the library meeting the modern standards operating 24 hours 7 days  would be launched at UNEC. The pupils were given the information about the Creative CenterRadio UNEC and the Sports Club created to enable students to spend their leisure time effectively.
The pupils noted that they wanted to study in English attended the lessons of the International School of Economics and met with the I year students. The one day students were provided the consultation regarding the choice of specialty, and the information tour was organized at UNEC.
The one day students said that, the “One day at UNEC” project supported greatly their university selection, and  called the project the icredible opportunity created for applicants. They emphasized that, they wanted to benefit from the opportunities created for the students by the UNEC.
Wishing to participate in the “One day at UNEC” project can call to the landline number 497-58-63, or can contact the official Facebook page of UNEC.