UNEC dekanı ordenlə təltif olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin dekanı, i.e.d., dosent Mənsur Bərxudarov T.Şevçenko adına Kiyev Milli Universitetinin “Şərəf və Şöhrət ordeni” ilə təltif olunub.
Mənsur Bərxudarov iki universitet arasındakı əlaqələrin genişləndirilməsində xidmətlərinə görə bu mükafata layiq görülüb.
M.Bərxudarovun məzun olduğu Kiyev Milli Universiteti ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti arasında 1987-ci ildən əməkdaşlıq əlaqələri mövcuddur. Ukrayna Qəhrəmanı, Kiyev Milli Universitetin rektoru, akademik Leonid Quberskiy isə UNEC-in Fəxri doktorudur.

Декан UNEC награжден орденом
Декан факультета «Международные экономические отношения» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), д.э.н., доцент Мансур Бархударов награжден «Орденом чести и славы» Киевского национального университета им. Тараса Шевченко.
За заслуги в деле расширения связей между двумя университетами Мансур Бархударов  был удостоен этой награды.
Между Киевским национальным университетом, выпускником которого является М.Бархударов, и Азербайджанским государственным экономическим университетом с 1987 года установилось сотрудничество.
Герой Украины, ректор Киевского национального университета, академик Леонид Губерский является Почетным доктором UNEC.