UNEC-in əcnəbi tələbələri erməni vəhşiliklərindən bəhs ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Quba Soyqırımı Memorial Kompleksini ziyarət ediblər. UNEC-də təhsil alan Almaniya, Türkiyə, Rusiya, Gürcüstan, Türkmənistan, Özbəkistan, Qırğızıstan, İran, Küveyt, Çin, Nigeriya, Əfqanıstan, BƏƏ və digər ölkələrdən olan tələbələrin də iştirak etdiyi səfər “Gəz, Gör, Tanı, Paylaş” devizi altında keçirilib.
Səfərdə məqsəd UNEC-in əcnəbi tələbələrini ermənilərin 1918-ci ildə Qubada törətdiyi qırğınların əyani nişanəsi olan soyqırım məzarlığı ilə tanış etməkdir. UNEC-in tələbə rektoru Şahin Həsənov əcnəbi tələbələrə dinc Quba sakinlərinin erməni silahlıları tərəfindən işgəncələrlə qətlə yetirilməsi barədə məlumat verib. Kütləvi məzarlığı ziyarət edən tələbələr ermənilərin Quba qəzasında törətdiyi qırğının nişanələrindən heyrətə gəldiklərini bildiriblər.
Tələbələr Quba Soyqırımı Memorial Kompleksinin ekspozisiya zalında XX əsrin əvvəllərində Quba şəhərinin görüntüləri, o zaman burada aparılan tikinti-quruculuq işləri, əhalinin həyat tərzini əks etdirən fotolarla tanış olublar.
Əcnəbi tələbələr kütləvi məzarlıqdan çəkdikləri şəkilləri sosial şəbəkələrdə  #GraveyardofGenocide #SoykirimMezarligi kimi açar sözləri vasitəsilə yayımlayaraq, erməni vəhşilikləri, Azərbaycan xalqına qarşı törədilən cinayətlər barədə informasiyalar paylaşıblar. Onlar burada gördüklərinin insanlığa qarşı qəddar cinayət olduğunu xüsusi vurğulayıblar.

Студенты-иностранцы UNEC рассказали о зверствах армян
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) посетили Губинский район. Поездка, в котором  участвовали  студенты Германии, Турции, России, Грузии, Туркменистана, Узбекистана, Кыргызстана, Ирана, Кувейта, Китая, Нигерии, Афганистана, ОАЭ и других стран, прошла  под девизом «Гуляй, смотри, узнай, поделись».
Целью поездки являлось ознакомление студентов-иностранцев UNEC с захоронением Губинского геноцида, свидетельствующим о массовых убийствах, которые устроили на азербайджанской земле в  1918 году армяне. Студент-ректор UNEC Шахин Гасанов дал студентам-иностранцам информацию о том, как  жестоко были убиты мирные жители Губы армянскими вооруженными силами. Студенты были поражены, посетив массовые кладбища, свидетельствующие о зверствах армян на территории Губы.
Студенты, посетившие Губинский мемориальный комплекс геноцида, в зале экспозиций ознакомились с фотоснимками, отражающими виды города Губы в начале XX века, строительными работами, которые проводились в то время, образом жизни населения.
Студенты-иностранцы сделали снимки с массового захоронения, и  посредством таких ключевых слов как #GraveyardofGenocide #Soykirim Mezarligi распространив в социальных сетях,  поделились информацией о зверствах армян, преступлениях, совершенных против азербайджанского народа.
Затем студенты ознакомились с историей, культурой, а также туристическими возможностями Губинского района.