UNEC-in gənc müəllimləri Anadolu Universitetində
UNEC-in gənc müəllimləri Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Eskişehirdə yerləşən Anadolu Universitetində olublar.
Distant, qiyabi və əlavə təhsil Mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev və “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının müəllimi Məmməd Talıblı Anadolu Universitetinin İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələrinə “Maliyyə siyasəti, faiz dərəcələri və bankçılıq”, “Fiskal siyasət, vergilər və dövlət maliyyəsi”, “Xarici ticarət siyasəti və rəqabət gücü” və “Dövlətin sosial siyasəti” mövzularında mühazirə oxuyublar. Eyni zamanda fakültənin professor-müəllim heyəti və magistrlərinə “Son illərdə Azərbaycanda dövlətin iqtisadi siyasətinin əsas istiqamətləri” barəsində seminar keçiblər.
UNEC-in müəllimləri Açıq öyrətim fakültəsinin işinin təşkili, Anadolu Universitetində “Açıq öyrətim” və “Distant təhsil”in reallaşdırılması istiqamətində universitetin müvafiq struktur rəhbərləri ilə görüşüblər. Görüşdə UNEC-lə Anadolu Universiteti arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, birgə tədqiqatların aparılması və layihələrin işlənilməsi imkanları da müzakirə olunub.
Proqram çərçivəsində UNEC-in gənc müəllimlərinin keçdiyi mühazirə və seminarlar Anadolu Universiteti tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək, əməkdaşlığın bundan sonra da davam etdirilməsinin hər iki ali təhsil ocağı üçün əhəmiyyətli olacağı vurğulanıb. Sonda UNEC-in müəllimlərinə sertifikatlar təqdim olunub.

Молодые преподаватели UNEC в Анатолийском университете
Молодые преподаватели UNEC в рамках программы обмена Эразмус побывали в турецком  Анатолийском университете в Эскишехери.
Директор Дистанционного, заочного и дополнительного образования Сабухи Танрывердиев и преподаватель кафедры «Экономика и управление» Мамед Талыблы провели студентам факультета Экономики Анатолийского университета лекцию на темы «Финансовая политика, процентные ставки и банковское дело», «Фискальная политика, налоги и государственные финансы», «Внешнеторговая политика и конкурентная сила», «Социальная политика государства». В то же время провели семинар профессорско-преподавательскому составу и магистрам на тему «Основные направления экономической политики государства в Азербайджане в последние годы»,
Преподаватели UNEC встретились с руководителями соответствующих структур по организации работ на факультете «Ачыг ойретме» и реализации программы «Дистанционного образования» в Анатолийском университете. На встрече также обсуждались вопросы развития отношений, проведения совместных исследований и возможностей разработки проектов  между UNEC и Анатолийским университетом.
Лекции и семинары, проведенные  молодыми преподавателями  UNEC в рамках программы были высоко оценены Анатолийским университетом, было подчеркнуто  значение развития дальнейшего сотрудничества для обоих высших учебных заведений. В конце преподавателям  UNEC были представлены сертификаты.