UNEC-in gənc müəllimləri Anadolu Universitetində
UNEC-in gənc müəllimləri Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Eskişehirdə yerləşən Anadolu Universitetində olublar.
Distant, qiyabi və əlavə təhsil Mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev və “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının müəllimi Məmməd Talıblı Anadolu Universitetinin İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələrinə “Maliyyə siyasəti, faiz dərəcələri və bankçılıq”, “Fiskal siyasət, vergilər və dövlət maliyyəsi”, “Xarici ticarət siyasəti və rəqabət gücü” və “Dövlətin sosial siyasəti” mövzularında mühazirə oxuyublar. Eyni zamanda fakültənin professor-müəllim heyəti və magistrlərinə “Son illərdə Azərbaycanda dövlətin iqtisadi siyasətinin əsas istiqamətləri” barəsində seminar keçiblər.
UNEC-in müəllimləri Açıq öyrətim fakültəsinin işinin təşkili, Anadolu Universitetində “Açıq öyrətim” və “Distant təhsil”in reallaşdırılması istiqamətində universitetin müvafiq struktur rəhbərləri ilə görüşüblər. Görüşdə UNEC-lə Anadolu Universiteti arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, birgə tədqiqatların aparılması və layihələrin işlənilməsi imkanları da müzakirə olunub.
Proqram çərçivəsində UNEC-in gənc müəllimlərinin keçdiyi mühazirə və seminarlar Anadolu Universiteti tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək, əməkdaşlığın bundan sonra da davam etdirilməsinin hər iki ali təhsil ocağı üçün əhəmiyyətli olacağı vurğulanıb. Sonda UNEC-in müəllimlərinə sertifikatlar təqdim olunub.

The young teachers of UNEC are at the Anadolu University
The young teachers of UNEC, within the framework of the Erasmus+ exchange program visited the Anadolu University, located in Eskisehir, Turkey.
Sabuhi Tanriverdiyev, the director of the Center for Distant, Correspondence and the Additional Professional Education and the teacher of the “Economics and management” chair Mammad Talibli delivered the lectures for the students of the Economics faculty at Anadolu University on the topics “Financial Policies, interest rates and banking”, “Fiscal policy, taxes and public finance”, “The foreign trade policy and the competitiveness” and “The social policy of the state”. At the same time, they provided the seminar on the topic “The main directions of the economic policy of Azerbaijan in recent years“for the academic-teaching staff and the master’s degree level students of the faculty.
The UNEC teachers met with the relevant structural heads of the university, dealing with the organization of the Open Education faculty, the implementation of the “Open Teaching” and “Distant Education” at the Anadolu University. The meeting also focused on the development of relations between UNEC and Anadolu University, conducting joint research and the opportunity for the development of projects.
The lectures and seminars conducted within the framework of the program by the young UNEC teachers were highly appreciated by Anadolu University and it was emphasized that the further cooperation would be important for both higher educational institutions. At the end, the UNEC teachers were presented the certificates.