UNEC-in I kurs tələbələrinin diqqətinə: SABAH-a qəbul başladı
Görüşdə UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova, SABAH qruplarının İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə və UNEC-in SABAH mərkəzi rəhbərinin müavini Aqil Əzizov iştirak edib.
Birinci kurs tələbələri ilə keçirilən görüşdə S.Qəndilova SABAH qruplarının mütərəqqi və mühüm əhəmiyyət kəsb edən bir layihə olduğunu vurğulayıb. SABAH-ın tələbələr üçün böyük şans olduğunu bildirərək, onlara bu imkandan maksimum yararlanmağı tövsiyə edib.
A.Əzizov UNEC-in SABAH Mərkəzi barədə məlumat verib. Bildirib ki,  hazırda UNEC-in SABAH qruplarında 682 tələbə təhsil alır. Qış imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən, SABAH qrupunun tələbələri universitetdə yüksək nəticələr əldə ediblər. Tələbələr həmçinin, sosial layihə və tədbirlərdə fəal iştirak ediblər. A.Əzizov yeni tədris ilində bu qruplara 6 ixtisas: maliyyə, mühasibat uçotu və audit, biznesin idarəedilməsi, marketinq, iqtisadiyyat, menecment üzrə qəbul həyata keçiriləcəyini tələbələrin diqqətinə çatdırıb.
Sonra Ş.Seyidzadə tələbələrə SABAH qruplarının mahiyyəti, qəbul qaydaları və tədris prosesi haqqında geniş məlumat verib. SABAH qruplarına qəbulun üç mərhələdə müsabiqə yolu ilə aparıldığını bildirib. Qeyd edib ki, müsabiqədə respublikanın istənilən ali təhsil müəssisəsində yalnız tələb olunan ixtisaslar üzrə bakalavr pilləsinin birinci kursunda əyani təhsil alan və orta akademik göstəricisi 61-dən yuxarı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. SABAH qrupları tələbələrə əlavə təqaüd, bölgələrdə qeydiyyatda olanlar üçün gündə üç dəfə qidalanma daxil olmaqla ödənişsiz yataqxana xidməti, xarici mübadilə proqramları, müasir təşkilat və müəssisələrdə tədris və istehsalat təcrübələri, əmək bazarında tələb olunan namizədlərə çevrilmək imkanları təklif edir.
SABAH qruplarında ali təhsil almaq istəyən tələbələr sabah.edu.az internet səhifəsinə daxil olmaqla online qeydiyyatdan keçə bilərlər.

К сведению студентов I курса UNEC: начался прием в САБАХ
Во встрече приняли участие проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова, руководитель Исполнительного комитета групп САБАХ Шахин Сеидзаде и заместитель руководителя групп САБАХ UNEC Агиль Азизов.
На встрече со студентами первого курса С.Гандилова подчеркнула, что группы САБАХ проект, имеющий передовое и важное значение. Она отметила, что группы САБАХ большой шанс для студентов, которым рекомендовала максимально воспользоваться.
А.Азизов дал информацию о Центре САБАХ. Он отметил, что в настоящее время в группах САБАХ получают образование 682 студента. В соответствии с результатами зимней экзаменационной сессии студенты групп САБАХ показали самые высокие результаты. Студенты также активно участвуют в социальных проектах и мероприятиях. А.Азизов довел до внимания студентов, что в новом учебном году будет осуществляться прием в эти группы по 6 специальностям: финансы, бухгалтерский учет и аудит, управление бизнесом, маркетинг, экономика, менеджмент.
Затем Ш.Сеидзаде дал студентам подробную информацию о группах САБАХ, правилах приема и учебном процессе. Он отметил, что прием в группы САБАХ осуществляется по конкурсу в три этапа. Было отмечено, что в конкурсе могут принять участие лишь обучающееся на первом курсе ступени бакалавра со средним академическим показателем выше 61 балла студенты любого высшего учебного заведения. Группы САБАХ предлагают студентам возможности дополнительной стипендии, для числящихся в регионах бесплатное общежитие, включая трехразовое питание, программы обмена, учебную и производственную практику в современных организациях предприятиях, превращение в кандидатов, требующихся на рынке труда.
Студенты, желающие получить высшее образование в группах САБАХ, войдя на страницу интернета sabah.edu.az, могут пройти регистрацию через онлайн.