UNEC-in I kurs tələbələrinin diqqətinə: SABAH-a qəbul başladı
Görüşdə UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova, SABAH qruplarının İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə və UNEC-in SABAH mərkəzi rəhbərinin müavini Aqil Əzizov iştirak edib.
Birinci kurs tələbələri ilə keçirilən görüşdə S.Qəndilova SABAH qruplarının mütərəqqi və mühüm əhəmiyyət kəsb edən bir layihə olduğunu vurğulayıb. SABAH-ın tələbələr üçün böyük şans olduğunu bildirərək, onlara bu imkandan maksimum yararlanmağı tövsiyə edib.
A.Əzizov UNEC-in SABAH Mərkəzi barədə məlumat verib. Bildirib ki,  hazırda UNEC-in SABAH qruplarında 682 tələbə təhsil alır. Qış imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən, SABAH qrupunun tələbələri universitetdə yüksək nəticələr əldə ediblər. Tələbələr həmçinin, sosial layihə və tədbirlərdə fəal iştirak ediblər. A.Əzizov yeni tədris ilində bu qruplara 6 ixtisas: maliyyə, mühasibat uçotu və audit, biznesin idarəedilməsi, marketinq, iqtisadiyyat, menecment üzrə qəbul həyata keçiriləcəyini tələbələrin diqqətinə çatdırıb.
Sonra Ş.Seyidzadə tələbələrə SABAH qruplarının mahiyyəti, qəbul qaydaları və tədris prosesi haqqında geniş məlumat verib. SABAH qruplarına qəbulun üç mərhələdə müsabiqə yolu ilə aparıldığını bildirib. Qeyd edib ki, müsabiqədə respublikanın istənilən ali təhsil müəssisəsində yalnız tələb olunan ixtisaslar üzrə bakalavr pilləsinin birinci kursunda əyani təhsil alan və orta akademik göstəricisi 61-dən yuxarı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. SABAH qrupları tələbələrə əlavə təqaüd, bölgələrdə qeydiyyatda olanlar üçün gündə üç dəfə qidalanma daxil olmaqla ödənişsiz yataqxana xidməti, xarici mübadilə proqramları, müasir təşkilat və müəssisələrdə tədris və istehsalat təcrübələri, əmək bazarında tələb olunan namizədlərə çevrilmək imkanları təklif edir.
SABAH qruplarında ali təhsil almaq istəyən tələbələr sabah.edu.az internet səhifəsinə daxil olmaqla online qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Information for the First- year Undergraduates of UNEC: Admission to SABAH Starts
Meeting in connection with the admission to SABAH Groups for 2017-2018 academic year has been held at UNEC.
Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs, Assistant Professor Saadat Gandilova, Head of Executive Committee of SABAH Groups Shahin Seyidzade and Deputy Head of UNEC’s SABAH Center Agil Azizov took part in the meeting.
S.Gandilova emphasized SABAH Groups as a progressive project of great importance within the meeting held with the first year students. Noting SABAH as a great chance for students, she recommended them to take the maximum of this opportunity.
A.Aziziov delivered the information about UNEC’s SABAH Center. He said 682 students are currently studying in SABAH groups of UNEC. The SABH Group students achieved higher results at the university in accordance with the results of the Winter Exam Session. Students also took part in social projects and events. A.Azizov informed that the admission of the students for the new academic year would be implemented in six majors: Finance, Accounting and Audit, Business Administration, Marketing, Economics and Management.
Afterwards, Sh.Seyidzade delivered detailed information about the essence of SABAH Groups, admission rules and the teaching process. He said the admission to SABAH Groups is carried in three stages. He noted that the first-year full-time undergraduate students of any higher education institutions of the republic with the average academic indicators above 61can take part in the admission on the required majors. SABAH Groups offers the students the opportunities of additional scholarship, dormitory with free meals three times a day for the students with the registration in the regions, foreign exchange programs, internship in modern organizations and manufactures and a chance of becoming the required candidate for the labor market.