13101407_1156839177700268_1332499721_nAprelin 27-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı” voleybol komandası ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən Respublika çempionatının ilk oyun mərhələsində qalib gəlib.
UNEC-in “İqtisadçı” voleybol komandası Bakı Slavyan Universitetinin “Slavyan” komandası ilə yarışaraq 2:0 hesabı ilə yarışın növbəti mərhələsinə keçid alıb.
UNEC-in “İqtisadçı” futbol komandası da həmin gün Dəniz Balıq kollecinin komandasını 17:4 hesabı ilə məğlub edib.
Qeyd: Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında Respublika Çempionatı Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilir. Respublika Çempionatının proqramına 10 idman növü daxildir. Bunlar mini futbol, basketbol, stolüstü tennis, şahmat, veloidman, badminton, voleybol, atletika, yunan-roma güləşi və sərbəst güləş idman növləridir.

UNEC’s Team “Igtisadchi” becomes winner
The volleyball team of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) “Igtisadchi” has won the first game stage of the Republic championship held among the students of higher education institutions.
UNEC’s volleyball team “Igtisadchi” has passed the next stage of the competition competing with the team of Baku Slavic University “Slavyan” with the score 2:0.
UNEC’s football team “Igtisadchi” has also beat the team of Marine Fish College with 17:4 the same day.
Note: the Republic Championship among the students of the higher education institutions is held with support of the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, Republic Committee of the Union of Independent Education Employees of the Republic of Azerbaijan and the Public Association of the Azerbaijan Trade Union Sports Organizations and directly organized by the Republic sports Center “Tehsil” and Republic Board of Student Sports Society “Ganjlik”. The program of the Republic Championship includes 10 sport types. They are mini football, basketball, ping-pong, chess, velo-sports, badminton, volleyball, athletics, Greece-Rome wrestling and free- style wrestling.