UNEC-in nümayəndə heyəti Bolqarıstanın D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasında görüş keçiriblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) nümayəndə heyəti Bolqarıstanda işğüzar səfərdədilər.
UNEC Dizayn Məktəbinin direktoru dosent Lalə Məmmədova, Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova Bolqaristanın Sviştov şəhərində yerləşən D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasında əməkdaşlıq görüşü keçiriblər.
Görüşdə UNEC-in nümayəndələri ilə D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasının Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru dosent Marusya Smokova və Turizm İqtisadiyyatı və İdarəetmə departamentinin dosenti Petya Ivanova iştirak ediblər.
Tərəflər arasında universitetlərarası əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub, hər iki universitetdə mövcud sahələr üzrə tədqiqatların təşviqi və akademik heyət, həmçinin tələbə mübadiləsi imkanları haqqında fikir mübadiləsi aparılıb. Görüş zamanı tərəflər arasında əməkdaşlıq haqqında Memorandumun imzalanması istiqamətində razılıq əldə edilib.
Sonda tərəflər gələcək əməkdaşlıq istiqamətində əlaqələrin daha da gücləndirilməsinin zəruriliyini vurğulayaraq, bu çərçivədə yeni təşəbbüslərin həyata keçirilməsini dəstəkləyəcəklərini ifadə ediblər.

Делегация UNEC провела встречу в Экономической академии им. Д.А. Ценова в Болгарии
Делегация Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) находится с деловой поездкой в Болгарии.
Директор Школы дизайна UNEC доцент Лала Мамедова, декан факультета Бизнеса и менеджмента доцент Мирага Ахмедова и специалист отдела Стратегического развития Департамента международного сотрудничества Фарида Исмайлова провели встречу в Экономической академии им. Д.А. Ценова, расположенной в г. Свиштов, Болгария.
Во встрече с представителями UNEC приняли участие директор Департамента международных связей Экономической академии им. Д.А. Ценова доцент Маруся Смокова, и доцент Департамента Экономики и управления доцент Петя Иванова.
Стороны обсудили вопросы расширения сотрудничества между университетами, продвижения исследований по направлениям, доступным в обоих университетах, а также обменялись мнениями о профессорско-преподавательском составе и возможностях обмена студентами. В ходе встречи стороны договорились подписать Меморандум о сотрудничестве.
В завершение стороны подчеркнули необходимость дальнейшего укрепления отношений в направлении будущего сотрудничества и выразили поддержку реализации новых инициатив в этом аспекте.