UNEC-in nümayəndə heyəti Bolqarıstanın D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasında görüş keçiriblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) nümayəndə heyəti Bolqarıstanda işğüzar səfərdədilər.
UNEC Dizayn Məktəbinin direktoru dosent Lalə Məmmədova, Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova Bolqaristanın Sviştov şəhərində yerləşən D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasında əməkdaşlıq görüşü keçiriblər.
Görüşdə UNEC-in nümayəndələri ilə D.A.Tsenov İqtisadiyyat Akademiyasının Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru dosent Marusya Smokova və Turizm İqtisadiyyatı və İdarəetmə departamentinin dosenti Petya Ivanova iştirak ediblər.
Tərəflər arasında universitetlərarası əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub, hər iki universitetdə mövcud sahələr üzrə tədqiqatların təşviqi və akademik heyət, həmçinin tələbə mübadiləsi imkanları haqqında fikir mübadiləsi aparılıb. Görüş zamanı tərəflər arasında əməkdaşlıq haqqında Memorandumun imzalanması istiqamətində razılıq əldə edilib.
Sonda tərəflər gələcək əməkdaşlıq istiqamətində əlaqələrin daha da gücləndirilməsinin zəruriliyini vurğulayaraq, bu çərçivədə yeni təşəbbüslərin həyata keçirilməsini dəstəkləyəcəklərini ifadə ediblər.

The delegation from UNEC held a meeting at the D.A.Tsenov Academy of Economics in Bulgaria
The delegation from Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is currently on an official visit to Bulgaria.
The meeting at the D.A. Tsenov Academy of Economics, located in the city of Svishtov, Bulgaria, included UNEC representatives: Director of the UNEC School of Design, Associate Professor Lala Mammadova; Dean of the Faculty of Business and Management, Associate Professor Miragha Ahmadov; and Specialist of the Strategic Development Division under the Department of International Cooperation, Farida Ismayilova.
From the Bulgarian side, the meeting was attended by Associate Professor Marusya Smokova, Director of the Department of International Relations, and Associate Professor Petya Ivanova of the Department of Tourism Economics and Management at the D.A. Tsenov Academy of Economics.
During the meeting, the parties discussed opportunities for expanding inter-university cooperation, promoting research in existing fields at both institutions, and the prospects of academic staff and student exchange programs. Additionally, the parties reached an agreement to move forward with the signing of a Memorandum of Cooperation.
At the conclusion of the meeting, both sides emphasized the importance of strengthening future collaboration and expressed their support for implementing new initiatives within this framework.