UNEC-in prorektoru “Əməkdar müəllim” adına layiq görülüb
Sadet-xAzərbaycan Respublikası Prezidentinin 3 mart 2017-ci il tarixli Sərəncamı ilə UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru dosent Səadət Qəndilova təhsil sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə “Əməkdar müəllim” fəxri adına layiq görülüb.
S.Qəndilova Bakı şəhəri 190 saylı orta  məktəbi bitirib. 1967-1971-ci illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki UNEC) Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və planlaşdırılması fakültəsində  təhsil alıb. 1971-ci ildə həmin institutu bitirdikdən sonra aspiranturanın əyani şöbəsinə (istehsalatdan ayrılmaqla) qəbul olunub.
1975-ci ildən əmək fəaliyyətinə başlayan Səadət xanım, 1988-ci ilədək «Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili» kafedrasında, müxtəlif illərdə baş laborant, aspirant, saathesabı müəllim və müəllim vəzifələrində çalışıb. 1988-ci ildən «İqtisadiyyatın idarə edilməsi» kafedrası təşkil edildiyi gündən, müəllim, 1991-ci ildən etibarən, artıq «Menecment və sahibkarlıq fəaliyyəti» adlanan həmin  kafedrada baş müəllim vəzifəsində işləyib.
1995-ci ildən «Menecment» kafedrasının dosentidir.
1985-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək, iqtisad elmləri namizədi  alimlik dərəcəsini qazanıb. İqtisadiyyatın müasir problemlərinə həsr  olunmuş 50-dən artıq elmi məqalənin (o cümlədən xarici ölkələrdə nəşr edilmiş məqalələrin), 1 monoqrafiyanın, 1 dərs  vəsaitinin,  6 tədris üzrə kurs proqramının, eyni zamanda 2 dərsliyin  müş­tərək müəllifidir.
S.Qəndilova 1990-cu ildə Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti nəzdində Azərbaycan  Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun ixtisasartırma kursunu bitirib, 1999-cu ildə Azərbaycan Baş Pedaqoji kadrların ixtisaslarının artırılması və yenidən  hazırlanması İnstitutunda kurs keçib. Qərb Universiteti Gender Araşdırmaları Mərkəzinin təşkil etdiyi Humanitar və sosial fənlərin  tədrisində gender əsaslarının tətbiqi metodologiyası layihəsinin qısamüddətli  trenin­qində iştirak edərək «İqtisadi nəzəriyyədə gender aspekti» kursu üzrə sertifikat alıb.
Müxtəlif illərdə institutun Elmi İqtisadi Cəmiyyətinin (EİC) elmi katibi, Plan-iqtisad fakültəsinin Ekspert Komissiyasının məsul katibi, İnformatika və idarəetmə fakültəsinin Elmi Şurasının elmi katibi və sonralar həmin  fakültənin  Tərbiyə işləri üzrə dekan müavini vəzifəsində çalışıb. 2005-2014-cü illərdə UNEC-in «Hazırlıq»  fa­kül­təsinin dekanı vəzifəsində çalışıb. Universitetdə kafedra müdiri və dekan vəzifəsini tutmaq üçün yaradılmış müsabiqə komissiyasının katibi, eyni zamanda universitetin Həm­kar­lar İttifaqı Komitəsinin sədr müavinidir. Azərbaycan Respublikası Təhsil Na­zirliyinin Elmi-Metodiki Şurasının «İdarəetmə» bölməsinin, «İçərişəhər» Dövlət Tarix-Memarlıq Qoru­ğu İdarəsinin Ağsaqqallar Şurasının və Beynəlxalq Qa­dınlar Klubunun  üzvüdür. XX əsr «Azərbaycan  qadını» xatirə medalı, Azərbaycan Dövlət İqti­sad Uni­versitetinin «Fəxri fərmanı», Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazir­liyinin «Azər­baycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi» döş nişanı və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamına əsasən «Tərəqqi» medalı ilə təltif olunub.
Eyni zamanda Azərbaycan müəllimlərinin XII qurultayının və Azərbaycan qadınlarının II qurultayının mandatlı nümayəndəsi olub.

Проректор UNEC удостоена звания «Заслуженный учитель»
По распоряжению Президента Азербайджанской Республики от 3 марта 2017 года проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова за плодотворную деятельность в сфере образования удостоена почетного звания «Заслуженный учитель».
С.Гандилова окончила среднюю школу № 190 города Баку. В 1967-1971 годах получила образование на факультете Экономики и планирования народного хозяйства Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне UNEC). В 1971 году после окончания указанного института поступила на очное отделение аспирантуры (без отрыва от производства).
С 1975 года приступив к трудовой деятельности, Саадат ханум до 1988 года работала на кафедре «Экономика и организация труда» на должности старшего лаборанта, преподавателя почасовой оплате, а также преподавателя. С 1988 года со дня организации кафедры «Управление экономикой» работала на должности преподавателя, с 1991 года после переименования кафедры на «Менеджмент и предпринимательская деятельность» работала на должности старшего преподавателя указанной кафедры. С 1995 года является доцентом кафедры «Менеджмент».
В 1985 году защитив диссертационную работу, получила ученую степень кандидата экономических наук. Является соавтором посвященных современным проблемам эконоики свыше 50 научных статей (в том числе опубликованных за рубежом), 1 монографии, 1 учебного пособия, 6 ппрограмм по курсу дисциплины, а также 2 учебников.
В 1990 году С.Гандилова окончила курсы повышения квалификации Азербайджанского института управления народным хозяйством при Совете министров Азербайджанской ССР, в 1999 году прошла курс в Азербайджанском институте по повышению квалификации и переподготовке главных педагогческих кадров. Участвуя в организованном Центром исследования гендера Западного университета краткосрочном тренинге применения методологии основ гендера в преподавании гуманитарных и социальных дисциплин, получила сертификат по курсу «Аспект гендера в экономической теории».
В разные годы работала на должности ученого секретаря Научно-экономического общества (НЭО) института, ответственного секретаря Экспертной комиссии Планово-экономического факультета, ученого секретаря Ученого совета факультетат Информатики и управления, в дальнейшем заместителя декана по воспитательной работе указанного факультета. В 2005-2014 годах работала на должности декана Подготовительного факультета UNEC. Является секретарем созданной в университете конкурсной комиссии по замещению вакантной должности заведующего кафедрой и декана, в то же время заместителя председателя профсоюзного комитета. Является членом отдела «Управление» Научно-методического совета Министерства образования Азербайджанской Республики, Совета агсаггалов государственного управления историко-архитектурным заповедником «Ичеришехер» и Международного женского клуба. Награждена памятной медалью XX века «Азербайджанская женщина», «Почетной грамотой» Азербайджанского государственного экономического
университета, нагрудным знаком Министерства образования Азербайджанской Республики «Передовой работник образования Азербайджанской Республики» и в соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики медалью «Tərəqqi».
В то же время являлась мандатным представителем XII съезда преподавателей и II съезда женщин Азербайджана.