“Dövlət Bayrağı Günü” münasibəti ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) bir qrup əməkdaşı və Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri ön cəbhədə əsgər və zabitlərlə görüşüb. Horadiz və Xocavənddə keçirilən görüş Müdafiə nazirliyinin Silahlı Qüvvələrdə “Bayrağım-varlığım, bəxtiyarlığım” adlı hərbi vətənpərvərlik həftəsinə həsr edilib.
UNEC ilə yanaşı, rayon rəhbərliyi, ərazidə xidmət edən N saylı hərbi hissənin general, əsgər və zabitləri, Qarabağ müharibəsi veteranları, aprel döyüşlərində şəhid olan əsgərlərin ailə üzvləri iştirak edib.
Dövlət himni səsləndirildikdən sonra əsgərlərə və UNEC tələbələrinə Azərbaycanın tarixi bayraqları sərgisi nümayiş etdirilib.
Millət vəkili, UNEC-in kafedra müdiri, professor Xanhüseyn Kazımlı bildirib ki, hərbi vətənpərvərlik həftəsi gənc nəslin vətənə, torpağa olan bağlılığının və bayraq sevgisinin artırılmasına xidmət edir.
UNEC-in prorektoru, müharibə veteranı Mikayıl Zeynalov Azərbaycan bayrağının etibarlı əllərdə olduğunu, ordunun bayraq altında Ali Baş Komandanın əmrlərinə hər an hazır olduğunu qeyd edib. Horadizin düşmən işğalından azad edilməsində keçirilən əməliyyatlarda fəal iştirak edən müharibə veteranı döyüş xatirələrini danışıb: “Azad etdiyimiz Horadiz torpağına üç rəngli bayrağımızı necə sancmağımızı bu gün burada bir daha fəxarətlə xatırladım”.
Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri – İqbal Babayevin səsləndirdiyi “Bayrağım” şeiri, Aslan Əzimzadənin oxuduğu “Azərbaycanım” mahnısı və UNEC-in digər tələbələrinin hərbi vətənpərvərlik ruhunda ifaları iştirakçılarda nikbin duyğular yaradıb, qələbəyə inam hissini daha da artırıb.
UNEC tələbələrinin “Bayrağım-varlığım, bəxtiyarlığım” layihəsinə dəstəyi Müdafiə Nazirliyinin hərbçiləri, rayon rəhbərliyi tərəfindən xüsusi qeyd edilib. Hərbi vətənpərvərliyin təbliğində aktiv iştiraklarına görə Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri hərbi hissə komandirinin fəxri fərmanı ilə təltif edilib.

Студенты UNEC вместе с солдатами на передовой
По случаю «Дня государственного флага» группа сотрудников Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и члены Творческого центра встретились с солдатами и офицерами  на линии фронта. Встреча, состоявшаяся в Горадисе и Ходжавенде, посвящена неделе военного патриотизма «Мой флаг– мое богатство, мое счастье»  Вооруженных сил Министерства обороны.
В мероприятии наряду UNEC приняли участие руководство района, генералы, солдаты и офицеры служащей на территории воинской  части под номером N,  ветераны Карабахской войны, члены семьи солдат, ставших шехидами в апрельских боях.
После озвучивания государственного гимна солдатам и студентам UNEC была продемонстрирована выставка исторических флагов Азербайджана.
Депутат, заведующий кафедрой Цены и оценки UNEC, профессор Хангусейн Казымлы подчеркнул, что неделя военного патриотизма служит воспитанию у молодого поколения чувства любви к родине и флагу, привязанности к земле.
Проректор по экономическим вопросам UNEC, ветеран войны Микаил Зейналов подчеркнул, что сегодня азербайджанский флаг находится в надежных руках, армия и народ под этим флагом в любую минуту готовы к выполнению приказа Верховного главнокомандующего.  Ветеран войны М.Зейналов вспомнил об участии в освобождении Городиса от оккупации врага, рассказал участникам мероприятия о своих боевых воспоминаниях: «Я с большой гордостью вспоминаю о том, как мы подняли наш трехцветный флаг на освобожденной земле Горадиса».
Стихотворение «Мой флаг», прочитанное Игбалом Бабевым и песня «Мой Азербайджан» в исполнении Аслана Азимзаде и другие выступления в духе военного патриотизма студентов– членов Творческого центра  UNEC создали чувство оптимизма у участников, еще больше вселили в них уверенность в победе.
Поддержка студентами UNEC проекта «Мой флаг – мое богатство, мое счастье»  было особо отмечено военными Министерства обороны, руководством района. За активное участие в пропаганде военного патриотизма члены Творческого центра были награждены почетными грамотами командира военной части.