UNEC-in Zaqatala filialında 20 Yanvar şəhidləri anılıb
UNEC-in Zaqtala filialında 20 Yanvar faciəsinin 27-ci ildönümünə həsr edilən ‘Milli qürur günü” mövzusunda konfrans keçirilib.
Konfransdan öncə şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev 20 Yanvar hadisələrinin tarixi haqqında tədbir iştirakçılarına məlumat verib, keçmiş sovet imperiyasının həmin gün Azərbaycan xalqına qarşı həyata keçirdiyi vəhşi terror aktının insanlığa qarşı törədilmiş ən ağır cinayətlərdən biri olduğunu vurğulayıb. O.Rzayev 20 Yanvar faciəsinə ilk dəfə Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən hüquqi-siyasi qiymət verildiyini, faciə qurbanlarının xatirəsinin hər il dövlət səviyyəsində anıldığını, Prezident İlham Əliyevin bu siyasəti uğurla davam etdirdiyini tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Tədbirdə UNEC-in müəllimi Aqil Məmmədov, Zaqatala filialının “Ümumi fənlər” kafedrasının baş müəllimi Rəna Əliyeva və Xəzangül Babayeva 20 Yanvar faciəsi haqqında fikirlərini bölüşüb, Azərbaycan xalqının şəhidlərin xatirəsini unutmayacağını vurğulayıblar.
Çıxışlardan sonra 20 Yanvar  faciəsinə həsr olunan film nümayiş etdirilib. Tələbə-gənclərin hazırladıqları şeir kompozisiyaları səsləndrilib.

The January 20 Martyrs were commemorated in Zagatala Branch of UNEC
Conference on “Day of National Pride” has been devoted to the 27th anniversary of the January 20 tragedy in Zagatala Branch of UNEC.
The martyrs’ memory was honored with a minute’s silence before the conference.
Director of the Zagatala Branch, Professor Orujali Rzayev informed the participants of the event about the history of the January 20 incidents and emphasized the savage terrorist attack committed by the former Soviet Empire as the worst crime against humanity. O. Rzayev brought to attention that the January 20 tragedy was first time given political and legal assessment by the National Leader Heydar Aliyev, that victims of the tragedy are honored at the state level and that the policy is successfully continued by the President Ilham Aliyev today.
UNEC’s teaching staff Agil Mammadov, senior teacher of the Department of “General Subjects” Rena Aliyeva and Khazangul Babayeva shared their views about the January 20 tragedy and emphasized the memory of the Azerbaijani martyrs would never been forgotten.
A film dedicated to the tragedy of January 20 was demonstrated after the speeches. Poetry compositions prepared by the students were sounded.