UNEC-in Zaqatala filialında imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilir
Bu il Zaqatala filialında 5 ixtisas üzrə 273 bakalavr imtahan verəcək. Tələbə biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması məqsədilə imtahanlar UNEC-in rektorunun təsdiqlədiyi tədbirlər planı əsasında təşkil olunub. İmtahan prosesi QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələrinə açıq keçirilir. Filialda müraciətlərin operativ araşdırılması üçün qərargah yaradılıb. Eyni zamanda tələbələr arasında anonim sorğu keçirilib, imtahanlardan əvvəl “Açıq qapı günü” təşkil edilib.
İmtahanlarda müşahidəçi qismində iştirak edən QHT nümayəndələri imtahanların təşkilini yüksək qiymətləndiriblər. Tələbələrin müasir tələblərə cavab verən auditoriyalarda mərkəzləşmiş qaydada imtahan verdiyini, biliyin şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməsi üçün bütün şəraitin yaradıldığını bildiriblər.

The exams in Zagatala branch of UNEC are open to the public
This year 273 bachelors degree level students in 5 specialties will take exam in Zagatala branch. To ensure the objectivity and transperancy in the assessment of the student knowledge, the exams were organized on the basis of the plan of action approved by the rector of UNEC. The exam process is conducted open to the NGO, Media and the public representatives. The headquarter for the operational analysis of appeals had been established in the branch. At the same time the anonymous surveys were conducted among the students, and before the exams the “Open door day ” was organized.
The representatives of  the NGO particiapting in the examinations as the observers highly appreciated the organization of the exams. They stated that, the students took the exams in the centralized manner, in the auditoriums meeting the  modern requirements  and the all conditions  had been established for the transparent and objective assessment of the students knowledge.