UNEC-in Zaqatala filialında imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilir
Bu il Zaqatala filialında 5 ixtisas üzrə 273 bakalavr imtahan verəcək. Tələbə biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması məqsədilə imtahanlar UNEC-in rektorunun təsdiqlədiyi tədbirlər planı əsasında təşkil olunub. İmtahan prosesi QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələrinə açıq keçirilir. Filialda müraciətlərin operativ araşdırılması üçün qərargah yaradılıb. Eyni zamanda tələbələr arasında anonim sorğu keçirilib, imtahanlardan əvvəl “Açıq qapı günü” təşkil edilib.
İmtahanlarda müşahidəçi qismində iştirak edən QHT nümayəndələri imtahanların təşkilini yüksək qiymətləndiriblər. Tələbələrin müasir tələblərə cavab verən auditoriyalarda mərkəzləşmiş qaydada imtahan verdiyini, biliyin şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməsi üçün bütün şəraitin yaradıldığını bildiriblər.

В Закатальском филиале UNEC экзамены проводятся открыто для общественности
В этом году в Закатальском филиале по 5 специальностям сдадут экзамены 273 бакалавра. С целью обеспечения объективности и прозрачности в оценке знаний студентов экзамены организованы на основе утвержденного ректором UNEC плана мероприятий. Экзамены проводятся открыто для представителей НПО, СМИ и общественности. Для оперативного рассмотрения обращений в филиале создана служба горячей линии. В то же время среди студентов проведен анонимный опрос, до начала экзаменов организован «День открытых дверей».
Участвующие в процессе экзаменов в качестве наблюдателя,  представители НПО  высоко оценили организацию экзаменов. Они отметили, что студенты сдают экзамены в централизованном порядке в аудиториях, отвечающих современным требованиям, для объективной и прозрачной оценки их знаний созданы все условия.