“UNEC istedadları” – gitaraçı tələbə
“UNEC istedadları” layihəsinin növbəti qəhrəmanı Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Anar Bağırovdur.
Anar Bağırov 1996-cı il noyabrın 29-da Bakıda anadan olub. Orta təhsilini Suraxanı rayonu 104 saylı orta məktəbdə alıb. Məktəb illərində gitarada ifa etməyə və rəqsə maraq göstərib. Dərsləri ilə yanaşı bu hobbisini də inkişaf etdirən A.Bağırov həm də professional işgüzar mühitdə iqtisadçı kimi çalışmağı arzulayıb.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alır. Eyni zamanda da bir musiqiçi və rəqqas kimi daima öz üzərində çalışır. Yaradıcılığında improvizasiyalara xüsusi yer ayırır. İspan və milli musiqilərini sintezini edərək, yeni üslublar üzərində çalışır. Anar həm də tələbə yoldaşları Baba Abbasov və Rəhilə Məmmədzadə ilə birlikdə əsərlərinin tar və gitara ilə sintezini hazirlayirlar.
UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü olan Anar Bağırov universitet tədbirləri ilə yanaşı digər konsert və televiziya proqramlarında çıxış edir. UNEC nümayəndə heyəti ilə birlikdə mütəmadi olaraq cəbhə bölgəsində əsrgərlər qarşısında çıxış edir. Onun ifaları sosial şəbəkələrdə xüsusi populyarlıq qazanıb.
UNEC-in sonuncu kursundan oxuyan A.Bağırov təhsilini magistr pilləsində davam etdirəcək. Gələcəkdə isə ixtisası üzrə çalışmaq istəyir. Musiqi və rəqslə isə ikinci işi kimi məşğul olmağı düşünür.

«Таланты UNEC» – студент-гитарист
Очередной герой проекта «Таланты UNEC» студент  IV курса Международной школы экономики Анар Багиров.
Анар Багиров родился 29 ноября 1996 года в городе Баку. Среднее образование получил в средней школе № 104 Сураханского района. В школьные годы проявил интерес к игре на гитаре, а также танцам. Наряду с уроками развивая свое хобби,  А.Багиров желает работать в качестве экономиста в профессиональной деловой сфере.
Получает образование в Международной школе экономики UNEC по специальности бухгалтерского учета и аудита. В то же время как музыкант и танцор постоянно работает над собой. В своем творчестве особое место отводит импровизациям. Синтезируя испанскую и национальную музыки, работает над новыми стилями. Анар также со своими друзьями по группе с Бабой Аббасовым и Рахилей Мамедзаде готовит синтез произведений на таре и гитаре.
Являясь членом Творческого центра UNEC, Анар Багиров наряду с университетскими мероприятиями выступает на других концертах  и телепередачах. Вместе с представителями UNEC периодически выступает перед солдатами на линии фронта. Его исполнения пользуются особой популярностью в социальных сетях.
А,Багиров учится на последнем курсе UNEC и намерен продолжить учебу на ступени магистратуры. В будущем желает работать по специальности. А музыкой и танцами будет заниматься в качестве второй работы.