UNEC İsveçrənin elmi-tədqiqat institutları ilə əməkdaşlığa başlayır
UNEC nəzdində  İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (İAETİ) İsveçrə səfirliyinin birinci katibi Simone Haeberli və İsveçrə İnkişaf və Əməkdaşlıq Agentliyinin (SECO) nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
İAETİ-nin direktoru, professor Yadulla Həsənli UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən, o cümlədən elmi-tədqiqat yönümlü universitet olmaq yolunda reallaşdırılan layihələr haqqında qonaqlara məlumat verib. Y.Həsənli eyni zamanda  İnstitutun  elmi potensialından söz açıb, apardığı tədqiqat və maraq göstərdiyi araşdırma sahələrindən bəhs edib.
Sonda UNEC-lə SECO arasında  gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilərək, İsveçrənin aidyyatı institutları ilə birgə tədqiqatların aparılması imkanları nəzərdən keçirilib.

UNEC Starts to cooperate with the Scientific-research Institutes of Switzerland
Meeting with the First Secretary of the Embassy of Switzerland Simone Haeberli and the representatives of the State Secretariat for Economic Affairs (SECO) was arranged at the Scientific-research Institute of Economic Studies under UNEC.
Director of the SRIES, Professor Yadulla Hasanli delivered information about the innovations implemented at UNEC, including projects realized towards becoming the scientific-research oriented university. Y.Hasanli spoke about the scientific potential of the university; mentioned about the research conducted by and fields of interest.
At the end, the possibilities to conduct joint research with the relevant institutes of Switzerland were reviewed, debating the future cooperation opportunities between UNEC and SECO.