UNEC İsveçrənin elmi-tədqiqat institutları ilə əməkdaşlığa başlayır
UNEC nəzdində  İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (İAETİ) İsveçrə səfirliyinin birinci katibi Simone Haeberli və İsveçrə İnkişaf və Əməkdaşlıq Agentliyinin (SECO) nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
İAETİ-nin direktoru, professor Yadulla Həsənli UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən, o cümlədən elmi-tədqiqat yönümlü universitet olmaq yolunda reallaşdırılan layihələr haqqında qonaqlara məlumat verib. Y.Həsənli eyni zamanda  İnstitutun  elmi potensialından söz açıb, apardığı tədqiqat və maraq göstərdiyi araşdırma sahələrindən bəhs edib.
Sonda UNEC-lə SECO arasında  gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilərək, İsveçrənin aidyyatı institutları ilə birgə tədqiqatların aparılması imkanları nəzərdən keçirilib.

UNEC начинает сотрудничество с научно-исследовательскими институтами Швейцарии
В Научно-исследовательском институте экономических изысканий (НИИЭИ) UNEC состоялась встреча с первым секретарем посольства Швейцарии Симоном Хаеберли и представителями Швейцарского управления по развитию и сотрудничеству (SECO).
Директор НИИЭИ, профессор Ядулла Гасанли представил гостям информацию о новшествах UNEC, в том числе о новшествах, осуществляемых  на пути становления университета научно-исследовательского профиля. В то же время Я.Гасанли затронул вопрос научного потенциала института, рассказал о своих исследованиях в сферах, вызывающих интерес.
В конце были обсуждены возможности будущего сотрудничества UNEC и SECO, рассмотрены возможности проведения совместных исследований в соответствующих институтах Швейцарии.