UNEC kollektivi şəhid məzunlarının məzarı başında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rəhbərliyi, kollektivi və tələbələri son günlər cəbhə xəttində gedən döyüşlərdə qəhramancasına şəhid olan UNEC məzunlarının məzarını ziyarət ediblər.
Kommersiya fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov 2015-ci ildə Kommersiya fakültəsindən məzun olan Tural Dadaşov haqqında danışaraq, onun nümunəvi tələbə olduğunu bildirib. Turalın təhsildə yüksək nəticələr göstərməsi ilə yanaşı, universitetin ictimai həyatında da fəal rol oynadığını diqqətə çatdırıb. 2014-cü ildə İqtisadiyyat və sənaye fakültəsindən məzun olan Mahir Mirzəyevlə bağlı xatirələrini dilə gətirərək, onun UNEC-ə yüksək balla qəbul olunduğunu bildirib. Mahirin vətənpərvərliyə aid bütün tədbirlərdə fəal iştirakından danışıb.
Şəhidlərin məzarı önünə əklillər qoyulüb, ruhlarına dualar oxunub.
UNEC kollektivi və tələbələr şəhid Tural Dadaşovun yaşadığı evə də gediblər. Şəhidin ailə üzvləri ilə görüşdə Vətənə layiqli övlad böyütdüyü üçün valideynlərinə təşəkkür edib, bu gün xalqın Tural kimi oğullarla qürur duyduğunu bildiriblər.

Коллектив UNEC у изголовья могилы выпускников-шехидов
Руководство, коллектив и студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) посетили могилы выпускников UNEC, ставших шехидами, героически сражавшимися в боях, проходящих в последние дни на линии фронта.
Декан факультета Мирага Ахмедов, говоря о выпускнике 2015 года Коммерческого факультета Турале Дадашове отметил, что он был образцовым студентом. Он подчеркнул, что наряду с высокими показателями в учебе, Турал играл активную роль в общественной жизни университета. В воспоминаниях, связанных с выпускником  2014 года факультета Экономики и промышленности Махиром Мирзоевым, было отмечено, что он поступил в  UNEC высокими баллами. Было подчеркнуто, что Махир активно участвовал во всех патриотических мероприятиях.
К могилам шехидов  возложены венки, прочитаны молитвы духам святых.
Коллектив и студенты UNEC также побывали в доме Турала Дадашова. На встрече с членами семьи шехида выразили благодарность родителям за то, что они вырастили достойного сына Родины, подчеркнули, что сегодня народ гордится такими сыновьями как Турал Дадашов..