UNEC kollektivi şəhid məzunlarının məzarı başında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rəhbərliyi, kollektivi və tələbələri son günlər cəbhə xəttində gedən döyüşlərdə qəhramancasına şəhid olan UNEC məzunlarının məzarını ziyarət ediblər.
Kommersiya fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov 2015-ci ildə Kommersiya fakültəsindən məzun olan Tural Dadaşov haqqında danışaraq, onun nümunəvi tələbə olduğunu bildirib. Turalın təhsildə yüksək nəticələr göstərməsi ilə yanaşı, universitetin ictimai həyatında da fəal rol oynadığını diqqətə çatdırıb. 2014-cü ildə İqtisadiyyat və sənaye fakültəsindən məzun olan Mahir Mirzəyevlə bağlı xatirələrini dilə gətirərək, onun UNEC-ə yüksək balla qəbul olunduğunu bildirib. Mahirin vətənpərvərliyə aid bütün tədbirlərdə fəal iştirakından danışıb.
Şəhidlərin məzarı önünə əklillər qoyulüb, ruhlarına dualar oxunub.
UNEC kollektivi və tələbələr şəhid Tural Dadaşovun yaşadığı evə də gediblər. Şəhidin ailə üzvləri ilə görüşdə Vətənə layiqli övlad böyütdüyü üçün valideynlərinə təşəkkür edib, bu gün xalqın Tural kimi oğullarla qürur duyduğunu bildiriblər.

UNEC Staff at the Martyr Graduates’ Graves
The administration, employees and the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have visited UNEC graduates’ graves that died heroically in the battles on the frontline recently. Speaking about Tural Dadashov who graduated from the School of Commerce in 2015, the Dean of the faculty Miragha Ahmadov said he was an exemplary student. Beside his higher results in education, he has drawn to attention Tural’s active role in social life of the university. Expressing the memories about Mahir Mirzayev who graduated from the School of Economics and Industry in 2014, he pointed that Mahir enrolled to the university with the higher score. He spoke about Mahir’s active participation in all events on patriotism.
Wreaths have been laid at the martyrs’ graves and prayers have been read to their souls.
UNEC staff has also visited Tural Dadashov’s house. They expressed gratitude to his parents that they had grown worthy son to our Motherland and that our people are proud of the sons like Tural.