UNEC kollektivi şəhidinin məzarı başında: Səninlə qürur duyuruq!
Biznes və menecment fakültəsinin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələr Tural Dadaşovun məzarını ziyarət ediblər. UNEC kollektivi şəhidin məzarı önünə əklil qoyaraq, əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər. Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov bildirib ki, şəhid Tural Dadaşov ölümündən sonra göstərdiyi qəhrəmanlığa görə Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə “Hərbi xidmətdə fərqləndiyinə görə” III dərəcəli medal ilə təltif edilib. “Bu, bizim şəhidimizə verilən yüksək dəyərdir” deyən dekan Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında torpaqlarımızın tez bir zamanda düşmən tapdağından azad olunacağına inandığını bildirib.
Tural Dadaşovun anası Kəmalə Dadaşova oğlunun qorxmazlığından, vətənsevərliyindən danışıb, onunla fəxr etdiyini bildirib.
T.Dadaşovun müəllimləri, tələbə yoldaşları onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər. Turalın çalışqan, dərslərinə məsulliyətlə yanaşdığını, fakültənin ictimai həyatında fəal iştirak etdiyini və kollektivin dərin hörmətini qazandığını bildiriblər. Çıxış edənlər Turalın hər bir azərbaycanlı üçün bir örnək olduğunu və onlarla fəxr etdiklərini vurğulayıblar. Şəhidlərin əziz xatirəsini daim əziz tutacaqlarını qeyd ediblər.

Коллектив UNEC на могиле шехида: Мы гордимся тобой!
Руководство факультета Бизнеса и менеджмента, профессорско-преподавательский состав и студенты посетили могилу Турала Дадашова. Коллектив UNEC возложив венок к могиле шехида, почтил память минутой молчания. Декан факультета, доцент Мирага Ахмедов отметил, что Турал Дадашов за проявленный героизм по распоряжению Президента Ильхама Алиева посмертно награжден медалью III степени «За отличие в службе». Декан факультета отметил о высокой оценке, данной нашему шехиду, и выразил уверенность, что в скором времени под руководством Верховного главнокомандующего наши земли будут освобождены от вражеской оккупации.
Камаля Дадашова, мать шехида Турала Дадашова, рассказала о мужестве и патриотизме сына, отметила, что гордится им.
Преподаватели и студенты-товарищи Т.Дадашова поделились воспоминаниями, связанными с ним. Они отметили, что Турал был старательным и очень ответственным студентом, принимал активное участие в общественной жизни факультета и завоевал большое уважение коллектива. Выступившие подчеркнули, что Турал является примером для каждого азербайджанца, которым все гордятся. Было отмечено, что светлая память шехидов всегда будет почитаться с уважением.