UNEC könüllüləri əlil tələbələrə dəstək olacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəzin yaradılması ilə əlaqədar olaraq  UNEC-in tələbələri üçün  təqdimat keçirilib.
Təqdimatda mərkəzin fəaliyyət istiqamətləri, strategiyasının iş planı və qaydaları haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, mərkəzin əsas məqsədi əlil tələbələrin təhsil imkanlarının artırılmasından və təhsilə tam inteqrasiya edilməsindən ibarətdir. Mərkəz əlilliyi olan şəxslərin ali təhsilə cəlb olunması, onların təhsilinə mane olan məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması və həmin tələbələrin cəmiyyətə inteqrasiyasının gücləndirilməsi istiqamətində maarifləndirmə işlərini həyata keçirir. Həmçinin, eyni profilli mərkəzlər ilə təcrübə mübadiləsinin aparılması və cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrinin əlillik barədə maarifləndirilməsi ilə məşğul olur.
Bildirilib ki, əlil tələbələrə yardım etmək məqsədilə mərkəzə könüllü tələbələr cəlb olunacaq. Könüllülərə əlillərlə davranma qayqaları haqqında təlimlər keçiriləcək.
Qeyd edək ki, bu Mərkəz “Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan insanların Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyası üzrə fondun yaradılması” adlı TEMPUS (ESFİDİP) Layihəsi çərçivəsində yaradılıb.

UNEC Volunteers will support Disabled Students
Promotion of the Center for Disabled Student to be established at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was made for the academic and students staffs’ members.
Information about the center’s activities direction, actions plan of its strategy and rules was delivered within the event. It was noted that the main goal of the center is to improve the disabled students’ education opportunities and to integrate them to education. The center carries out the awareness in the direction of involving persons with disabilities to higher education, removal of restrictions which prevents their education and strengthen their integration to society. Also, it is engaged in exchanging of the experiences with the centers of the same profile and raise awareness in different levels of the community.
It was also noted the volunteers will be involved to the center to support the disabled students. The volunteers will be trained on treating with disabled.
It should be noted that, the Center was established within the framework of the TEMPUS Project (ESFIDIP) on “The establishment of the fund on the interration of people with special needs to the higher education institutions of the Republic of Azerbaijan”.