UNEC könüllüləri ilə görüş keçirilib
IV İslam Həmrəylik Oyunları Əməliyyat Komitəsinin icraçı direktoru, “Bakı-2017”nin könüllülər üzrə səfiri Elçin Səfərov UNEC könüllüləri ilə görüşüb.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova ölkəmizdə keçirilən Avropa Oyunları və Formula-1 yarışlarında UNEC könüllülərinin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Bildirib ki, könüllülərimiz ünsiyyət qurma, yardımçı olma və qonaq qəbul etmə işlərində geniş təcrübə toplayıblar.
S.Qəndilova UNEC könüllülərinin bu nüfuzlu tədbirlərdə fəal iştiraka və əldə edilən sertifikat sayına görə ölkə universitetləri arasında birinci yerdə olduqlarını bildirib. Qazanılan təcrübənin IV İslam Həmrəylik Oyunlarında da tətbiq ediləcərk, birinciliyi qoruyub saxlamağa imkan verəcəyinə əminlik ifadə edib.
IV İslam Həmrəylik Oyunları barədə, onun əhəmiyyəti haqqında danışan Əməliyyat Komitəsinin icraçı direktoru Elçin Səfərov çıxışında oyunlar zamanı könüllülərin fəaliyyətinə xüsusi diqqət çəkib, onlar üçün bütün lazımi şəraitin yaradılacağını bildirib. Qeyd edib ki, tədbirin yüksək səviyyədə təşkil edilməsi hər birimizin borcudur. IV İslam Həmrəylik Oyunları həm də bir xalq olaraq qonaqpərvərliyimizi nümayiş etdirməyə və inkişafda olan ölkəmiz haqqında məlumatı əyani olaraq göstərəkmək imkanı verir, deyə bildirib.

Состоялась встреча с волонтерами UNEC
Состоялась встреча исполнительного директора Операционного комитета IV Исламских игр солидарности, посла волонтеров “Баку-2017″ Эльчина Сафарова с волонтерами UNEC.
Проректор по работе со студентами UNEC Саадат Гандилова объявив мероприятие открытым, дала информацию о деятельности волонтеров UNEC во время проведения у нас в стране Европейских игр и соревнований Формула-1. Она отметила, что волонтеры университета набрали достаточный опыт в деле обслуживания гостей, общения с ними и оказания помощи.
С.Гандилова также отметила, что за активное участие в указанных мероприятиях по числу полученных сертификатов волонтеры UNEC были первыми. Проректор добавила, что накопленный опыт при успешном участии в IV Исламских играх солидарности даст возможность сохранить первенство.
В своем выступлении исполнительный директор Операционного комитета Эльчин Сафаров, говоря о значении IV Исламских игр солидарности, обратил особое внимание деятельности волонтеров, которым будут созданы все необходимые условия. Он отметил, что долг каждого из нас организовать мероприятие на высоком уровне. Это создает возможность также демонстрации нашего гостеприимства и воочию дать информацию о нашей развивающейся стране.