UNEC könüllüləri ilə görüş keçirilib
IV İslam Həmrəylik Oyunları Əməliyyat Komitəsinin icraçı direktoru, “Bakı-2017”nin könüllülər üzrə səfiri Elçin Səfərov UNEC könüllüləri ilə görüşüb.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova ölkəmizdə keçirilən Avropa Oyunları və Formula-1 yarışlarında UNEC könüllülərinin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Bildirib ki, könüllülərimiz ünsiyyət qurma, yardımçı olma və qonaq qəbul etmə işlərində geniş təcrübə toplayıblar.
S.Qəndilova UNEC könüllülərinin bu nüfuzlu tədbirlərdə fəal iştiraka və əldə edilən sertifikat sayına görə ölkə universitetləri arasında birinci yerdə olduqlarını bildirib. Qazanılan təcrübənin IV İslam Həmrəylik Oyunlarında da tətbiq ediləcərk, birinciliyi qoruyub saxlamağa imkan verəcəyinə əminlik ifadə edib.
IV İslam Həmrəylik Oyunları barədə, onun əhəmiyyəti haqqında danışan Əməliyyat Komitəsinin icraçı direktoru Elçin Səfərov çıxışında oyunlar zamanı könüllülərin fəaliyyətinə xüsusi diqqət çəkib, onlar üçün bütün lazımi şəraitin yaradılacağını bildirib. Qeyd edib ki, tədbirin yüksək səviyyədə təşkil edilməsi hər birimizin borcudur. IV İslam Həmrəylik Oyunları həm də bir xalq olaraq qonaqpərvərliyimizi nümayiş etdirməyə və inkişafda olan ölkəmiz haqqında məlumatı əyani olaraq göstərəkmək imkanı verir, deyə bildirib.

Meeting with UNEC Volunteers
Executive Director of the IV Islamic Solidarity Games Operating Committee, Volunteers Ambassador of “Baku 2017” Elchin Safarov met with UNEC volunteers.
Making an opening speech, Vice-rector for Students’ Affairs Saadat Gandilova delivered information about UNEC volunteers’ performances within the European Games and Formula-1 held in our country. She said the volunteers of the university gained broad experience on receiving guests, building communications and assisting the tourists.
She added that UNEC volunteers were on top in accordance with the received certificates for their active participation during the above- mentioned events. The Vice-rector noted the experience gained would create opportunity to participate in the IV Islamic Solidarity Games successfully and maintain the first place.
Speaking about the IV Islamic Solidarity Games, its significance, the Executive Director of the Operational Committee Elchin Safarov drew to attention to the performances of the volunteers in his speech and highlighted that all the necessary conditions would be created for them. He noted to organize the event in the highest level is everyone’s duty. It give a chance to demonstrate our hospitality and to deliver the information about our developing country visually.