UNEC-lə Rusiya İqtisad Universiteti arasında ikili diplom proqramları istiqamətində yeni imkanlar yaradılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Rusiyanın Plexanov adına Rusiya İqtisad Universiteti (RİU) arasında videogörüş keçirilib.
Videogörüşdə RİU-nun Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsi, İqtisad və hüquq fakültəsi ilə UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamenti və Rus İqtisadiyyat Məktəbinin nümayəndələri iştirak edib. Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq istiqamətləri təhlil olunub, ikili diplom proqramlarının reallaşdırılıması haqqında fikir mübadiləsi aparılıb. Eyni zamanda, hər iki universitetinin tədris proqramları müqayisə olunaraq, ortaq və ikili diplom proqramlarının modelləri müzakirə olunub.

Между UNEC и Российским экономическим университетом будут созданы новые возможности в направлении программ двойного диплома
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC)  и Российским экономическим университетом имени Г.В. Плеханова  (РЭУ) состоялась видео встреча.
В видео встрече участвовали представители отдела Международного сотрудничества и  факультета Экономики и права РЭУ, а также  Департамента международных отношений и Русской школы экономики  UNEC. На встрече между сторонами были проанализированы направления сотрудничества, состоялся обмен мнениями по вопросам реализации двойного диплома. В то же время сравнив учебные программы обоих университетов, обсуждались модели программ совместного и двойного диплома.