UNEC müəllimi “Beynəlxalq Sosial Elmlərdə Yeni İstiqamətlər” simpoziumunda iştirak edib
ABŞ-ın The University of Texas Rio Grande Valley, Türkiyənin Mehmet Akif Ersoy və Qırğızıstanın Manas Universitetlərinin birgə təşkilatçılığı ilə İtaliyanın Milan şəhərində “Beynəlxalq Sosial Elmlərdə Yeni İstiqamətlər” simpoziumu keçirilib.
Simpoziumda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının müəllimi Oqtay Quliyev “Azərbaycanda göstərişçi istehlak qrupları və onların xüsusiyyətləri” mövzulu məruzəsi ilə çıxış edib.
Simpoziumda ABŞ, Kanada, Asiya və Avropanın aparıcı universitetlərinin 130 elm adamı məruzə ilə çıxış edib, sosial emlərdəki yenilik və problemlər müzakirə edilib, onların həlli yolları üzərində müzakirələr aparılıb. Sonda növbəti il üçün konfrans planlaması həyata keçirilıb. UNEC-in simpoziumun həmtəsisçisi və təşkilat komitəsi olaraq qatılması konfrans idarə heyəti tərəfindən müzakirə edilərək, uyğun görülüb. 2017-ci il üçün nəzərdə tutulan simpoziumun isə İspaniyanın Barselona şəhərində təşkil olunması nəzərdə tutulub.

Преподаватель UNEC принял участие в симпозиуме «Новые направления в международных социальных науках»
При организационной поддержке The University of Texas Rio Grande Valley США, Мехмет Акиф Эрсой Турции и Кыргызыстанского университета Манас в городе Милане Италии проведен симпозиум «Новые направления в международных социальных науках».
На симпозиуме с докладом на тему «Показательные потребительские группы в Азербайджане и их особенности» выступил преподаватель кафедры Экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Октай Гулиев.
На симпозиуме с докладом выступили 130 ученых ведущих университетов США, Канады, Азии и Европы, обсудили новшества и проблемы в социальных науках и пути их решения. В конце был проведен обмен мнениями по вопросу  планирования проведения конференции в следующем году. Присоединение UNEC  как соучредителя и оргкомитета было обсуждено управленческим составом конференции и принято. Проведение симпозиума в 2017 году предусматривается в испанском городе Барселоне.