UNEC müəllimi Beynəlxalq Sosial Marketinq Asossasiyasına üzv olub
ramil_52Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimi Ramil Cabbarov Beynəlxalq Sosial Marketinq Asossasiyasına üzv seçilib. Asossasiyanın region üzrə yeganə üzvü olan R.Cabbarovun sosial marketinq sahəsində təqdim etdiyi təkliflər qurum rəsmiləri tərəfindən müsbət qarşılanıb.
Beynəlxalq Sosial Marketinq Asossasiyası qeyri-kommersiya təşkilatı kimi fəaliyyət göstərir. Qurumun əsas missiyası marketinq alətləri vasitəsilə sosial dəyişikləri izləmək, cəmiyyət üçün faydalı fəaliyyətlərə diqqət çəkməkdir.
Bu ildən UNEC-in Marketinq kafedrasında gənc müəllim kimi fəaliyyətə başlayan Ramil Cabbarovun təqdim etdiyi təkliflərdə sosial marketinqin mikro və makro səviyyəsində sosial-mədəni, o cümlədən iqtisadi dəyişikliyin istehlakçıların davranış modelinə və həyat tərzində təsiri məsələləri öz əksini tapmışdır. Kiçik və orta sahibkarlıqla məşğul olan müsəssisələrdə korporativ sosial məsuliyyətin təşviqi barədə təqdim olunan təkliflər isə Asossasiyanın növbəti iclasında müzakirəyə çıxarılacaq.
Qeyd edək ki, Beynəlxalq Sosial Marketinq Asossasiyasının üzvləri üçün bu il təşkil etdiyi tədbirlərdə ürək sağlamlığı haqqında cəmiyyəti məlumatlandırma, piylənmənin qarşısını alan qidalanma siyasətinin yaradılması, tütün istifadəsinə qarşı kampaniyalar, AIDS/HİV virusundan qorunma və yayılmasına sosial maneə yaratmaq, gəncləri sosial məsusliyyət hissini aşılamaq kimi bir sıra mövzular müzakirəyə çıxarılır və təkliflər üzərində fikir mübadiləsi aparılır.
Asossasiyaya üzv olan gənc müəllim sosial marketinq üzrə aylıq vebinarlarda iştirak, regional tədqiqatların aparılmasında koordinatorluq, elektron kitabxana və məlumat bazasından istifadə, mütəxəssislər və üzvlərin bir araya gəldiyi konfrans və seminarlara qatılmaq hüququ əldə edib. R.Cabbarov üzv kimi hər il təşkil edilən Ümumdünya Sosial Marketinq Konfransında da iştirak edə biləcəkdir.

Преподаватель UNEC стал членом Международной Ассоциации Социального Маркетинга
Преподаватель Азербайджанского государственного экономического университета Рамиль Джаббаров стал членом Международной Ассоциации Социального Маркетинга. Предложения, внесенные в сфере маркетинга единственным членом Ассоциации по региону Р.Джаббаровым были приняты положительно официальными структурами.
Международная Ассоциация Социального Маркетинга функционирует как некоммерческая организация. Основной миссией структуры является посредством инструментов маркетинга наблюдать за социальными изменениями, уделять внимание полезной обществу деятельности.
В предложениях Рамиля Джаббарова, приступившего с текущего года к деятельности как молодой преподаватель кафедры Маркетинг UNEC, нашли отражение вопросы влияния на модель поведения и образ жизни социального маркетинга на микро- и макро- уровне, социальной культуры, в том числе на экономические изменения, потребителей.  Предложения по поводу стимулирования корпоративно социальной ответственности на предприятиях, занимающихся малым и средним бизнесом, будут обсуждаться на очередном заседании Ассоциации.
Отметим, что для членов Международной Ассоциации Социального Маркетинга обсуждаются ряд таких вопросов как информирование общества о сердечных заболеваниях, создание политики питания, предотвращающей ожирение, кампании против использования табака, создание защиты и социальных преград распространения вируса AIDS/HİV и обсуждения внесенных предложений.
Молодой преподаватель, член Ассоциации удостоен права участия на месячных  вебинарах по социальному маркетингу, а также права координатора  в проведении региональных исследований, использования электронной библиотеки и информационной базы, участие в конференциях и семинарах со специалистами и членами. Р.Джаббаров также сможет принять участие на Всемирной конференции социального маркетинга.