UNEC müəllimi West Texas A&M Universitetində çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasının dosenti, iqtisad elmləri doktoru, “Fulbright” proqramının təqaüdçusu Müslüm İbrahimov Texas Ştatında West Texas A&M Universitetinin professor-müəllim heyəti, tələbə və digər qonaqlar üçün “Azerbaijan: Developing Links between Central Asian countries and Europe” (Azərbaycan: Mərkəzi Asianı və Avropanı birləşdərən mühüm vasitəçısi kimi) adlı təqdimatla çıxış edib.
Məruzədə Azərbaycanın siyasi və iqtisadi dayanıqlı ölkəyə çevrilməsinə təsir göstərən sosial-iqtisadi inkişaf meyilləri,  inkişaf mərhələlərindən söz açılıb. Avropa və Asia ölkələrin iqtisadi-ticarət əlaqələrinin möhkəmləndiriliməsi istiqamətləri üzrə mühüm yer tutan əsas amillər təhlil olunub. Bundan başqa Cənubi Qafqazın geoiqtisadiyyatı, Azərbaycan Respublikasının tarixi, daxili və xarici siyasəti, mədəniyyəti və digər istiqamətlər haqqında məlumatlar verilib.
Məruzədə Dağlıq Qarabağ və Xocalı Soyqırımı hadisələrinə geniş yer ayırılıb. Azərbaycanda 2012-ci ildə Avroviziya mahnı müsabiqəsinin və 2015-ci ildə Birinci Avropa oyunlarının keçirilməsi haqqında məlumat verilib.
Tədbirdə Türkiyə, Qazaxıstan və Rusiya vətəndaşları olan West Texas A&M Universitetinin tələbələri də iştirak edib.

Преподаватель UNEC выступил в университете West Texas A&M
Доцент кафедры Международной экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), доктор экономических наук, стипендиат программы “Fulbright” Муслим Ибрагимов в университете West Texas A&M штата Техас выступил с презентацией перед  профессорско-преподавательским составом, студентов и гостей на тему “Azerbaijan: Developing Links between Central Asian countries and Europe” (Азербайджан: Как важный посредник, соединяющий Азию и Европу ).
В выступлении были затронуты вопросы тенденции социально-экономического развития, оказавшие влияние на превращение Азербайджана в страну с устойчивой политикой и экономикой. Проанализированы основные факторы, занимающие важное место в направлении усиления торговых отношений стран Европы и Азии. Помимо этого, дана информация о геополитике Южного Кавказа, истории, внутренней и внешней политике, культуре Азербайджанской Республики и других направлениях.
В докладе широкое место отведено событиям Нагорного Карабаха и Ходжалинской трагедии. Дана информация о состоявшихся в Азербайджане 2012 году песенном конкурсе «Евровидение – 2012»  и в 2015 году Первых европейских играх.
На мероприятии участвовали граждане Турции, Казахстана и России, являющиеся студентами университета West Texas A&M.