UNEC müəllimi West Texas A&M Universitetində çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasının dosenti, iqtisad elmləri doktoru, “Fulbright” proqramının təqaüdçusu Müslüm İbrahimov Texas Ştatında West Texas A&M Universitetinin professor-müəllim heyəti, tələbə və digər qonaqlar üçün “Azerbaijan: Developing Links between Central Asian countries and Europe” (Azərbaycan: Mərkəzi Asianı və Avropanı birləşdərən mühüm vasitəçısi kimi) adlı təqdimatla çıxış edib.
Məruzədə Azərbaycanın siyasi və iqtisadi dayanıqlı ölkəyə çevrilməsinə təsir göstərən sosial-iqtisadi inkişaf meyilləri,  inkişaf mərhələlərindən söz açılıb. Avropa və Asia ölkələrin iqtisadi-ticarət əlaqələrinin möhkəmləndiriliməsi istiqamətləri üzrə mühüm yer tutan əsas amillər təhlil olunub. Bundan başqa Cənubi Qafqazın geoiqtisadiyyatı, Azərbaycan Respublikasının tarixi, daxili və xarici siyasəti, mədəniyyəti və digər istiqamətlər haqqında məlumatlar verilib.
Məruzədə Dağlıq Qarabağ və Xocalı Soyqırımı hadisələrinə geniş yer ayırılıb. Azərbaycanda 2012-ci ildə Avroviziya mahnı müsabiqəsinin və 2015-ci ildə Birinci Avropa oyunlarının keçirilməsi haqqında məlumat verilib.
Tədbirdə Türkiyə, Qazaxıstan və Rusiya vətəndaşları olan West Texas A&M Universitetinin tələbələri də iştirak edib.

UNEC’s Teaching Staff has made a speech at the West Texas A&M University
The Assistant Professor of the Department of International Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Doctor of Economy, “Fulbright” Scholar Muslim Ibrahimov has made a speech on “Azerbaijan: Developing Links between Central Asian countries and Europe” for the academic staff, students and other guests of West Texas A&M University of Texas State.
He has spoken about the socio- economic development trends affecting the conversion of Azerbaijan into a stable political and economic country; analyzed main factors on the direction of strengthening economic and trade relations between the countries of Europe and Asia. In addition, the information about the geo-economics of the South Caucasus, Azerbaijan’s history, domestic and foreign policy, culture and other directions of the Republic of Azerbaijan have been delivered.
Considerable space has been dedicated to the events of Nagorno-Karabakh and Khojali genocide during the report. The participants are informed about the Eurovision Song Contest held in Azerbaijan in 2012 and First European Games held in 2015.
The event was attended by the students of West Texas A&M University who are the citizens of Turkey, Kazakhstan and Russia.