UNEC Özbəkistanda keçirilən beynəlxalq təhsil sərgisində iştirak edib
Özbəkistan Respublikasının Daşkənd, Səmərqənd, Buxara, Fərqanə, Əndican şəhərlərində “Təhsil və Peşə” adlı beynəlxalq təhsil sərgisi keçirilib.
Özbəkistan, Qazaxıstan, Türkiyə, Rusiya, Malta, Litva və digər ölkələrin dövlət və özəl ali təhsil müəssisələrinin qatıldığı sərgidə UNEC də təmsil olunub.
UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Layihələrin idarə olunması şöbəsinin mütəxəssisi Gültac Tahirli və “İqtisadiyyat və işlətmə” kafedrasının baş müəllimi Turan Əhmədov UNEC stendini ziyarət edənlərə universitetin təhsil imkanları və əcnəbi tələbələrin qəbulu ilə bağlı ətraflı məlumat veriblər. Sərgi çərçivəsində Özbəkistanın paytaxt və region üzrə abituriyentləri və tələbələri ilə görüşlər də keçirilib.
Sərgi iştirakçıları UNEC-in 4 dildə tədrisini, əcnəbi tələbələrin qəbulu prosedurunu, eləcə də tələbələr üçün yaradılmış imkanları müsbət dəyərləndiriblər.

UNEC принял участие в международной выставке образования, проходившей в Узбекистане
Международная образовательная выставка «Образование и профессия» прошла в городах Ташкент, Самарканд, Бухара, Фергана, Андижан Республики Узбекистан.
В выставке, в которой приняли участие государственные и частные высшие учебные заведения Узбекистана, Казахстана, Турции, России, Мальты, Литвы и других стран, также был представлен UNEC.
Специалист отдела управления проектами департамента Международного сотрудничества UNEC Гюльтач Тахирли и старший преподаватель кафедры «Экономика и управление» Туран Ахмедов дали посетителям стенда UNEC подробную информацию об образовательных возможностях университета и приеме иностранных студентов. В рамках выставки прошли встречи с абитуриентами и студентами столицы и регионов Узбекистана.
Участники выставки положительно оценили обучение в UNEC на 4 языках, порядок приема иностранных студентов, а также созданные для студентов возможности.