UNEC professorları beynəlxalq konfransda çıxış ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Menecment kafedrasının professorları Kamil Şahbazov ilə Heydər Həsənov Sankt-Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində “Müasir menecment: problemlər və perspektivlər” mövzusunda keçirilən XI Beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak ediblər.
Konfransın plenar iclasında professor H.Həsənov “Milli mentalitetin işgüzar təşkilatların menecmentinə təsiri” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Azərbaycan şirkətlərinin menecmentinin hansı milli xüssiyyətlərə malik olmasından danışıb. Azərbaycanlılara məxsus olan fərdçiliyin, işgüzarlığın və dəyişikliklərə tez bir zamanda uyğunlaşma xüsusiyyətlərinin işgüzar təşklatlarların idarə edilməsində praktiki olaraq maddiləşməsi yollarını açıqlayıb.
Professor K.Şahbazov isə konfransın “İqtiadiyyatda innovasiya proseslərinin idarə edilməsi” seksiyasında “Azərbaycanda innovasiya menecmentinin strategiyası” movzusunda çıxış edib.

UNEC Professors have made Speeches in the International Conference
The Professors of the Department Management of Azerbaijan State University of Economics Kamil Shahbazov and Heydar Hasanov participated in the XI International Scientific- practical Conference on “Modern Management: Problems and Perspectives” held at Saint-Petersburg State University of Economics.
H.Hasanov has made a speech on “Impact of the National Mentality to the Management of the Businesses” in the plenary session of the conference. He has spoken about the national characteristics that Azerbaijan companies possess in management. He disclosed features of individualism, cooperation and adaptation to changes quickly owned by Azerbaijanis in the materialization ways to manage business organizations within the report.
Professor K.Shahbazov has made a report on “Strategy of Innovation Management in Azerbaijan” in the section of the conference on “Management of Innovation Processes in Economics”.