UNEC professorları beynəlxalq konfransda çıxış ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Menecment kafedrasının professorları Kamil Şahbazov ilə Heydər Həsənov Sankt-Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində “Müasir menecment: problemlər və perspektivlər” mövzusunda keçirilən XI Beynəlxalq elmi-praktik konfransda iştirak ediblər.
Konfransın plenar iclasında professor H.Həsənov “Milli mentalitetin işgüzar təşkilatların menecmentinə təsiri” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə Azərbaycan şirkətlərinin menecmentinin hansı milli xüssiyyətlərə malik olmasından danışıb. Azərbaycanlılara məxsus olan fərdçiliyin, işgüzarlığın və dəyişikliklərə tez bir zamanda uyğunlaşma xüsusiyyətlərinin işgüzar təşklatlarların idarə edilməsində praktiki olaraq maddiləşməsi yollarını açıqlayıb.
Professor K.Şahbazov isə konfransın “İqtiadiyyatda innovasiya proseslərinin idarə edilməsi” seksiyasında “Azərbaycanda innovasiya menecmentinin strategiyası” movzusunda çıxış edib.

Профессора UNEC выступили на международной конференции
Профессора кафедры Менеджмента Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Камиль Шахбазов и Гейдар Гасанов приняли участие на XI Международной научно-практической конференции, проведенной в Санкт-Петербургском государственном экономическом университете на тему «Современный менеджмент: проблемы и перспективы».
На пленарном заседании конференции с докладом выступил профессор Г.Гасанов на тему «Влияние национального менталитета на менеджмент деловых организаций». В своем выступлении он затронул вопросы национальных особенностей менеджмента азербайджанский компаний, раскрыл пути финансирования в управлении деловых компаний присущих азербайджанцам особенностей индивидуальности, деловитости и за короткий срок адаптации к изменениям.
Профессор К.Шахбазов в секции конференции «Управление инновационными процессами в экономике» выступил с докладом на тему «Стратегия инновационного менеджмента в Азербайджане».